Vyhlásili najlepšie aerolinky sveta: Európa úplne prepadla

2023-06-27 09:00:00 |   |    | 

Na základe hlasovania desiatok miliónov cestujúcich je letecká spoločnosť Singapore Airlines už piatykrát najlepšou leteckou spoločnosťou na svete. TASR o tom informuje podľa portálu Skytrax, ktorý prestížne ocenenie udeľuje už 23 rokov. 

Výsledky pre rok 2023 vyhlásili na slávnostnom ceremoniáli v Múzeu letectva a vesmíru na parížskom aerosalóne. Minulý rok boli najlepšími aerolíniami Katar Airways, ktoré boli tento rok druhé. Tretie skončili japonské All Nippon Airways, za nimi Emirates a piate Japan Airlines.

Ako najlepšie z európskych spoločností boli ohodnotené Turkish Airlines na šiestom a Air France na siedmom mieste. Swiss patrí 12. priečka a British Airways 18. miesto.

 

Najlepšie letecké spoločnosti sveta:

 

Najlepší palubný personál:

 

Najčistejšie aerolinky:

 

Medzi nízkonákladovými spoločnosťami vedú AirAsia pred spoločnosťami Scoot a Indigo. Európske easyJet a Ryanair obsadili 11. a 13. pozíciu.

 

Najlepšie nízkonákladové aerolinky:

 

Ceny portálu Skytrax sa označujú aj za "Oscary leteckého priemyslu". Udeľujú ich v zhruba siedmich desiatkach kategórií, ako napríklad najlepší catering, čistota, cenová úroveň alebo zábava pre cestujúcich na palube.

 

Zdieľať článok na Facebooku
Zdroj: TASR

Hodnotenie článku:
0.0/5 (0 hlasov)


Novinky.sk

Gurman.sk

Utorok, 28. máj. 2024. Meniny má Viliam.
Stream naživo

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa