VÝLET Múzeum liptovskej dediny v Pribyline

20.07.2010 |   |    | 

SLOVENSKO - Múzeum liptovskej dediny v prírode je najnavštevovanejšou expozíciou Liptovského múzea.Okrem expozícií tradičného spôsobu života a zamestnania rôznych spoločenských a sociálnych vrstiev Liptova v minulosti má múzeum v prírode stálu ponuku programových podujatí.

Objekty múzea pochádzajú z niekoľkých liptovských dedín, prevažne z oblasti zatopenej vodnou priehradou Liptovská Mara. Sú to kópie originálnych stavieb s početnými pôvodnými prvkami. Okrem drevenej ľudovej architektúry tu nájdete rekonštrukcie dvoch originálnych stredovekých kamenných objektov - ranogotický kostol Panny Márie z Liptovskej Mary a goticko-renesančný kaštieľ z Parížoviec.

Expozície bývania a spôsobu života rôznych sociálnych vrstiev obyvateľstva Liptova na prelome 19. a v prvej tretine 20. storočia dokumentujú bývanie bezzemka, stredného a bohatého roľníka, remeselníka, obecného richtára, dedinskú školu, atď. Atraktívne expozície bývania vyšších spoločenských vrstiev liptovského zemianstva sú v zemianskej kúrii z Paludze a v kaštieli z Parížoviec.

 

 

 

Múzeum liptovskej dediny v Pribyline
Tel.: 044/5293163
Tel/fax: 044/5293163
E- mail:
narmuzeum@post.sk

 

Zdroj/autor: liptovskemuzeum, drom

VIDEO Živé múzeum v prírode - PribylinaZdielať článok na Facebooku

Hodnotenie článku:
5.0/5 (1 hlasov)


Štvrtok, 18. august. 2022. Meniny má Elena, Helena.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa