Ako z "pohádky": 6 najkrajších českých zámockých hotelov a ich ceny

19.08.2017 |   |    | 

Asi každý z nás si aspoň raz v živote želal žiť na zámku, či už v úlohe princeznej, rytiera alebo trebárs kráľovského šaša. Tento sen si môžete ľahko splniť. V Českej republike je veľa zámkov a zámočkov, ktoré ponúkajú možnosť ubytovania. Kráľovskú atmosféru tak môžete zažiť aj v 21. storočí v samotnom srdci Európy. 

Sobotín

Kde bolo, tam bolo, na neďalekej Morave, v blízkosti chránenej krajinnej oblasti Jeseníky, ležala obec Sobotín s rovnomenným zámočkom.

A v jeho priestoroch sa nachádza novozrekonštruovaný Hotel Klein, ktorý ponúka nielen útulné izby (cena od 6 700 korún), ale aj päťhviezdičkové apartmány (cena od 14 700 korún), v ktorých sa spájajú moderné technológie s krásnym dobovým vybavením. K dispozícii je samozrejme aj wellness a spa.

 

Jemniště

Ubytovať sa hneď vedľa potomkov šľachtického rodu Šternbergovcov môžete na zámku Jemniště južne od Prahy.

K dispozícii sú 3 štvorhviezdičkové apartmány (cena od 3 000 korún) a vo všetkých zaisťuje romantickú atmosféru nielen jeden z historických kozubov, ale aj kľúč od zámockej záhrady.

 

Herálec

V nádhernej prírode kraja Vysočina, ktorý sa môže pochváliť hneď tromi pamiatkami UNESCO, nájdeme hotel Chateau Herálec, ktorý sa umiestnil medzi 10 najlepšími a najkrajšími zámockými hotelmi sveta.

Svoje postavenie si vydobyl nielen pestrou ponukou relaxačných procedúr, ale predovšetkým srdečným prístupom k hosťom. Ceny v tomto hoteli sa pohybujú od 4 750 korún do 14 950 korún za noc.

 

Liblice

Severne od Prahy pri meste Mělník nájdeme zámok Liblice pochádzajúci z vrcholného obdobia baroka.

Ten dokazuje, že aj zámocké pohodlie vrátane wellness a spa môže byť cenovo dostupné. Zámocká časť hotela ponúka izby s historickým nábytkom už od 2 000 korún a ak nie ste práve priaznivcami historického dizajnu, môžete využiť ubytovanie v moderne zariadenej dependance s výhľadom na zámok (ceny od 1 600 korún).

 

Mcely

Barokový zámoček neďaleko Prahy ponúka útulné ubytovanie (cena od 3 990 korún), a predovšetkým jedinečné spojenie s prírodou.

To zaisťuje nielen krásny výhľad do okolia, ale aj tamojšia kúpeľná tradícia a filozofia založená na bylinkárstve. Príjemným spestrením je tiež biotopické jazierko alebo domček celý postavený z dreva, v ktorom prebiehajú uvoľňujúce masáže.

 

Radovesnice

V stredných Čechách pri meste Kolín sa nachádza barokový zámoček Radovesnice, ktorý stavia predovšetkým na luxus a diskrétnosť.

Môžete si tam prenajať nielen izbu, ale povedzme celý areál vrátane občerstvenia a dopravy. Ceny izieb priamo na zámku sa pohybujú od 8 900 korún, ale keby ste mali zvyšných 110 000 000 korún, môžete si celý zámok rovno kúpiť.

 

Zdielať článok na Facebooku

Foto: Czech Tourism
Zdroj: ako

Hodnotenie článku:
4.3/5 (13 hlasov)

Piatok, 7. máj. 2021. Meniny má Monika.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa