Pri núdzovom pristátí lietadla na diaľnici na Floride zahynuli dvaja ľudia

2024-02-10 20:00:00 |   |    | 

Pri núdzovom pristátí súkromného lietadla na diaľnici v americkom štáte Florida prišli o život dvaja ľudia. Dvojmotorový stroj Bombardier Challenger 600 havaroval v piatok popoludní miestneho času (večer SEČ) neďaleko mesta Naples, asi 150 kilometrov západne od Miami, informoval americký Federálny úrad pre letectvo (FAA).



 

Kvôli nehode stála doprava na diaľnici I-75 niekoľko hodín, na mieste sa tvorili dlhé kolóny, uviedla agentúra DPA s odkazom na úrad šerifa okresu Collier.

Podľa stanice CNN pilot dispečerom na zemi krátko pred nešťastím hlásil, že prestali fungovať oba motory a že sa pokúsia o núdzové pristátie.

Podľa svedkyne nehody klesajúci stroj na diaľnici odtrhol strehu menšieho nákladného vozidla, zhruba desať metrov kĺzal po diaľnici a nakoniec narazil do betónovej steny. Následne začalo lietadlo horieť. "Bolo to neskutočné. Ako z filmu," uviedla svedkyňa.

Podľa CNN traja ľudia z lietadla nehodu prežili. Ich zdravotný stav ale nie je jasný. FAA už uviedol, že bude okolnosti nehody vyšetrovať.

 

Zdieľať článok na Facebooku

Zdroj: ČTK

Hodnotenie článku:
0.0/5 (0 hlasov)


Novinky.sk

Gurman.sk

Piatok, 23. február. 2024. Meniny má Roman, Romana.
Stream naživo

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa