Top turistické destinácie pre milovníkov pohybu

2011-08-08 12:25:00 |   |    | 

Švajčiarsko je najčastejším cieľom turistov, ktorí vyhľadávajú aktívny pohyb a zážitky.Avšak pre tých, ktorí dávajú prednosť menej tradičným destináciám, je lepšou voľbou Izrael alebo Slovensko, uvádza Adventure Travel Trade Association, ktorá už tretí rok zostavuje rebríček top turistických destinácií pre milovníkov pohybu na základe širokej škály kritérií - od infraštruktúry, cez bezpečnosť, prírodné zdroje a ponuky aktivít.

Spomedzi vyspelých štátov sa tento rok na prvom mieste umiestnilo Švajčiarsko, ktoré je už tradične obľúbeným cieľom najmä milovníkov zimných športov. Helvétska republika vytlačila z prvej priečky Island. Tretie miesto obsadil Nový Zéland, štvrtá je Kanada a piate Nemecko.

Spomedzi tzv. rozvíjajúcich sa krajín sa na prvé miesto prebojoval Izrael, ktorý zosadil z trónu vlaňajšieho víťaza - Slovensko.

Na Slovensku asociácia ocenila široké možnosti pre vyznávačov aktívnej dovolenky, predovšetkým na horách, a to nielen v lete, ale aj v zime. Hneď za Slovenskom na treťom mieste skončilo Čile, štvrté je Estónsko a piata Česká republika.

 

Zdroj/autor: tasr, Adventure Travel Trade Association, drom

Foto: sxc.hu

Zdieľať článok na Facebooku


Hodnotenie článku:
1.0/5 (1 hlasov)


Novinky.sk

Gurman.sk


Nedeľa, 26. máj. 2024. Meniny má Dušan.
Stream naživo

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa