106 prezentácií, 18 miest a 1 nepoznaný svet: Blíži sa festival Cestou necestou

18.10.2016 |   |    | 

"Inšpirujeme ľudí cestovať na všetky svetové strany a spoznávať nepoznané," tvrdia organizátori festivalu Cestou necestou, ktorý si nesmiete nechať ujsť. Spoznáte tie najzaujímavejšie miesta sveta a medzi nimi možno aj svoj budúci cestovateľský cieľ. Ponuka je aj tento rok mimoriadne bohatá, malú ochutnávku ponúkame v našej galérii. 

Témou jesenného festivalu sú prezentácie zamerané na tému “Nepoznaný svet”. Hlavným headlinerom celej festivalovej šnúry bude zakladateľ festivalu, Michal Knitl, s novým dokumentom o 4 mesiacoch v Indonézii a Papue-Novej Guinei. Počas cesty spoznal domorodcov dorozumievajúcich sa pískaním. Ďalší ho zobrali na túru nad 4000 metrov, kde cestou späť zobrali “skratku” a štyria domáci sa pol dňa striedali v mačetovaní pralesa, aby došli do civilizácie…. O jeho ceste sa diváci dozvedia vo všetkých 17 mestách Slovenska.

Pre divákov v Banskej BystriciKošiciach a v Bratislave máme jedinečné 3D premietania o KašmíreKirgizskuNórsku a Ladakhu, ktoré prinesú nový rozmer do cestovania.

V Bratislave Vás Jozef Banáš zavedie do Bhutánu. Uvidíte odvážne expedície podporené Expedičným fondom (bicyklom okolo Islandu a stopom z Ohňovej zeme až na Aljašku) i megaúspešnú prezentáciu Lada svetom a jej nové dobrodružstvá na ceste do Mongolska.

Niekto však musel Ladu Vasiľa aj priviezť naspäť! S legendárnym Vasiľom sa môžete počas festivalu odfotiť pred domom kultúry. Ukážeme si, že Nórsko nemusí byť drahá destinácia. Vychutnajte si ukážky indonézskych tancov aj Školy čínskeho wushu. Už ste niekedy jedli durman či červy? Budeme stopovať lietadlo, jazdiť na konibicykliplaviť sa loďami v Afrike, prejdeme naprieč kontinentami aj okolo sveta a to dokonca 360°. Pôjdeme pod hladinuna sopkyza jaštericamiučiť sa jazyky aj dobrovoľníčiť. Budeme liezť v Afganistane aj spievať mantry. Inšpirujúce, však?

Našli sme Slováka, ktorý Vám povie, ako stopovať lietadlá a cestovať s milionármi. Budeme pomáhať deťom na rozvojových projektoch v Afrike, vyjdeme naalpské štíty, uvidíme medvede na Kamčatke, navštívime RwanduGuineuVanuatuBangladéšMongolskoMalawiIsland a mnoho ďalšieho. Budeme sapotápaťprebicyklujeme Európu a prestopujeme svet. Spoznáte aj cestovateľku, ktorá sama cestovala viac ako rok okolo sveta a trikrát jej ukradli fotoaparát. A aký by to bol festival bez osem-mesačnej svadobnej cesty okolo sveta?

Vďaka partnerom zavíta cestovateľský festival Cestou necestou po prvýkrát aj do zahraničia. Dňa 18.10. si diváci v Brne budú môcť vypočuť prezentácie 4 veľmi úspešných slovenských prezentujúcich.

A tým to len začína. Príď sa inšpirovať na naše podujatia a cestuj po svete.

Vstupenky na prezentácie sú  dispozícií na PREDPREDAJ.SK.

Program festivalu v 18 mestách nájdete na webe a aj na facebooku.

Prečítajte si viac o Expedičnom fonde, z ktorého podporujeme expedície (môžete sa prihlásiť alebo podporiť expedície).

 

 

 

 

Zdielať článok na Facebooku

Foto: archív
Zdroj: ako

Hodnotenie článku:
0.0/5 (0 hlasov)

Streda, 2. december. 2020. Meniny má Bibiana.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa