Vysoké Tatry: V niektorých lyžiarskych strediskách začali zasnežovať zjazdovky

2016-11-10 08:00:00 |   |    | 

Zjazdovku na Skalnatom plese a tiež Solisko na Štrbskom Plese vo Vysokých Tatrách začali zasnežovať. S technických zasnežovaním podľa slov hovorkyne prevádzkovateľa lyžiarskych stredísk vo Vysokých Tatrách Zuzany Fabianovej začali z dôvodu mínusových teplôt v nočných hodinách. V prípade, že bude počasie priaznivé, tak s technickým zasnežovaním budú pokračovať v priebehu celého týždňa. 

Ak teploty poklesnú pod bod mrazu počas celého dňa, bude nízka vlhkosť vzduchu a správna sila a smer vetra, tak sa zasnežovanie presunie aj na zjazdovky v nižších polohách, konkrétne na Esíčko, Turistickú a Interski.

Zimnú turistickú sezónu vo Vysokých Tatrách otvoria 25. novembra, kedy sa sprístupní najnavštevovanejšia tatranská atrakcia, Tatranský ľadový dóm na Hrebienku. "Nosnou témou diela, s ktorého stavbou sa začalo v priebehu minulého týždňa, bude tento rok spišská gotika," uviedla výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Vysoké Tatry Andrea Žigová.

Novinkou tohtoročnej zimnej sezóny v lyžiarskych strediskách budú detské vleky v Tatranskej Lomnici a na Štrbskom Plese. Tie pribudnú na zjazdovke Interski a Buková hora.

"Štrbské Pleso nadobúda charakter tréningového strediska. Prevádzkovatelia tu vytvorili podmienky pre profesionálnych lyžiarov z okolitých krajín, ktorí tu trénujú už od skorých ranných hodín. Športovci z lyžiarskych klubov budú využívať svahy Interski a časť zjazdovky Solisko," uzavrela Fabianová.

 

Zdieľať článok na Facebooku

Foto: TASR
Zdroj: TASR, ako

Hodnotenie článku:
0.0/5 (0 hlasov)


Novinky.sk

Gurman.sk


Piatok, 19. júl. 2024. Meniny má Šarlota, Dušana.
Stream naživo

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa