Rím bojuje proti neslušným turistom: Za toto vo Večnom meste poriadne zaplatíte

2017-06-19 12:00:00 |   |    | 

Niekoľko talianskych miest zápasí s nadmerne intenzívnym cestovným ruchom, najmä v letnej sezóne. Starosta Florencie Dario Nardella nedávno nariadil oplachovať dlažbu a schodiská tamojších slávnych kostolov vodou, aby sa tak turistom zamedzilo v dlhodobom pobyte na týchto vyhľadávaných miestach. Rím dokonca zavádza pokuty. 

Turisti, ktorí sa v Ríme budú šplhať na historické fontány alebo ich využívať ako miesto na piknik, budú čeliť pokutám od 40 do 240 eur. Oznámila to starostka talianskej metropoly Virginia Raggiová, podľa ktorej je cieľom tohto opatrenia zachovať spoločenskú etiketu mesta.

Na 38-ročnú Raggiovú bol už dlhšie vyvíjaný nátlak, aby v tejto veci pristúpila k príslušným opatreniam. Množili sa totiž prípady, keď sa v týchto fontánach ľudia kúpali, jedli pri nich, alebo na ne liezli. Ide pritom často o majstrovské diela ako Fontana di Trevi, Fontana della Barcaccia či Fontana dell' Obelisco.

Starostkin dekrét, platný do 31. októbra, zakazuje "akékoľvek správanie sa, ktoré nie je v súlade s pôvodným účelom" týchto pamiatok, a to vrátane prania šiat či umývania zvierat. Výnimka však platí pre tradičné hádzanie mincí na dno fontán.

 

Zdieľať článok na Facebooku


Foto: TASR / AP / Andrew Medichini
Zdroj: TASR, ako

Hodnotenie článku:
0.0/5 (0 hlasov)


Novinky.sk

Gurman.sk


Streda, 19. jún. 2024. Meniny má Alfréd.
Stream naživo

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa