Lyžiarska sezóna je za rohom: Zasnežujú už aj Donovaly

16.11.2017 |   |    | 

Lyžiarske strediská sa prebúdzajú. Tento týždeň začali s postupným zasnežovaním aj v Donovaloch, zjazdovky Nová hoľa aj svah Záhradište sú už biele. 

Podľa predpokladu marketingového manažéra strediska Park Snow Donovaly Miroslava Dobrotu by sa tohtoročná lyžiarska sezóna mohla u nich začať už koncom novembra, najneskôr však začiatkom decembra. "Všetko závisí od vývoja počasia a nočných teplôt, aby sme mohli začať zasnežovať už naplno," uviedol Dobrota pre TASR s tým, že dúfa v hojnosť snehových zrážok a skorý príchod mrazivejších teplôt. Zasnežovať v stredisku totiž musia sedem až desať dní, aby sa im podarilo zjazdovky úplne pokryť umelo vytvoreným snehom.

Pre návštevníkov strediska bude tento rok pripravených aj niekoľko prekvapení. "Najväčšou novinkou sezóny bude určite online predaj skipasov," uviedol Dobrota. Lyžiari si tak budú môcť lístok na zjazdovku kúpiť z pohodlia domova. "Jedinou podmienkou bude, že musia mať zaregistrovanú svoju e-mailovú adresu a čipovú kartu strediska," uzavrel.

 

Zdielať článok na Facebooku


Foto: TASR / Branislav Račko
Zdroj: TASR, ako

Hodnotenie článku:
0.0/5 (0 hlasov)

Nedeľa, 19. august. 2018. Meniny má Lýdia.

Najnovšie príspevky

Foto dňa