First moment: Kam plánujú Slováci vycestovať v lete 2018?

20.01.2018 |   |    | 

Zľavy až do 35 %, dieťa zadarmo a široký výber destinácií s dostatočnými ubytovacími kapacitami. To sú výhody nákupu first moment zájazdov, ktoré sú medzi Slovákmi mimoriadne obľúbené. 

Ukázal to prieskum nákupného spoločenstva Cashback World, podľa ktorého si letný first moment zájazd zakúpilo alebo plánuje zakúpiť až 62 % opýtaných. Prieskum sa uskutočnil v januári 2018 na vzorke 1 040 respondentov nad 18 rokov.  

Zľavy first moment Slováci využívajú najmä na kúpu rodinnej dovolenky. V prieskume to potvrdilo 68 % respondentov. Dôvodom sú nielen zľavy pre deti, ale aj širšie možnosti výberu termínu, destinácie, ubytovania, ako aj jeho vybavenia.

Z prieskumu tiež vyplynuli najobľúbenejšie destinácie letnej dovolenky v roku 2018. Tradične najviac respondentov, 22 %, tento rok vycestuje v rámci first moment do Chorvátska. Obľúbené zostávajú aj tradičné stredomorské destinácie, Grécko (13 %) a Taliansko (13 %). Medzi ďalšie plánované destinácie patrí Turecko  (7 % ) a Bulharsko (7 %), Egypt (6 %), Španielsko a (6 %) a Cyprus (3 %).

Hoci Slováci chodia počas leta najradšej k moru, mnoho z nich zvolilo v rámci first moment aj pobyt na Slovensku. Tohtoročnú letnú dovolenku tu plánuje stráviť 12 % respondentov.

Výber  letnej dovolenky  uprostred zimy má ešte jednu výhodu. Pri skoršom nákupe je zároveň možné platiť dovolenku na etapy a tým znížiť záťaž rodinného rozpočtu. Náklady na dovolenku sa dajú ďalej znížiť jej nákupom cez cashback systém, v rámci ktorého získajú ľudia časť zo zaplatenej ceny späť na účet. „Držitelia vernostnej cashback karty môžu získať peniaze späť vo výške 1 % - 5 %  z ceny letnej dovolenky, ak ju zakúpia v partnerskej cestovnej kancelárii,“ uviedol Ľuboš Kravárik, generálny riaditeľ myWorld, prevádzkovateľ nákupného spoločenstva Cashback World.

 

Zdielať článok na Facebooku
Ilustračné
Foto: Thinkstock

Hodnotenie článku:
3.4/5 (5 hlasov)

Sobota, 17. apríl. 2021. Meniny má Rudolf.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa