Dva štáty, štyri regióny a stovky sakrálnych pamiatok - cyklotrasa SacraVelo

11.03.2018 |   |    | 

Finančné prostriedky vo výške 1,58 miliónov eur na výstavbu nových cyklotrás, značenie cyklosiete a na výstavbu cyklocentra v obci Báč využijú slovenskí partneri projektu SacraVelo – Sieť cezhraničných pútnických cyklotrás v okolí Dunaja. Projekt sa realizuje v rámci Programu spolupráce Interreg V-A Slovenská republika – Maďarsko. Schválený rozpočet je 2,75 milióna eur, z toho 85 percent tvorí príspevok z Európskeho fondu regionálneho rozvoja.Projekt spája štyri regióny dvoch susediacich štátov, poukazuje na sakrálne a prírodné hodnoty podunajského územia a ponúka možnosť na ich pohodlné a bezpečné spoznávanie, ako aj možnosť ďalšej spolupráce medzi dvoma krajinami, podporuje kultúru, šport a udržateľný ekoturizmus, a tým aj zdravší životný štýl.

V uplynulých dňoch sa stretli zástupcovia všetkých zúčastnených strán – Bratislavského a Trnavského samosprávneho kraja, župy Győr-Moson-Sopron, župy Komárom-Esztergom, obcí Szil a Báč v maďarskom Győri. Informuje o tom web TTSK.

Maďarskí partneri majú v projekte k dispozícii 1,17 milióna eur, ktoré využijú na značenie cyklosiete SacraVelo, na výstavbu odpočívadiel na území dvoch žúp a výstavbu cyklocentra v obci Szil. Partneri spoločnými silami vytvoria prvky (online a offline), ktoré  poskytnú informácie o sakrálnych pamiatkach a budú slúžiť pútnikom a turistom prichádzajúcich do regiónu, ale aj samotným obyvateľom dotknutých regiónov.

Zdielať článok na Facebooku
Ilustračné
Foto: Thinkstock
Zdroj: TASR

Hodnotenie článku:
0.0/5 (0 hlasov)

Piatok, 23. október. 2020. Meniny má Alojzia.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa