V Kolumbii zatvorili múzeum Pabla Escobara, obľúbenú zastávku narco tours

24.09.2018 |   |    | 

Kolumbijská polícia zatvorila provizórne múzeum zasvätené životu narkobaróna Pabla Escobara. Zdôvodnila to tým, že jeho vedenie nemalo povolenie potrebné na prevádzkovanie takejto inštitúcie, informovala v piatok agentúra AP.Polícia vo štvrtok oznámila, že v múzeu vykonala ešte v stredu raziu, v čase ktorej v ňom bolo sedem návštevníkov. Na presklené vstupné dvere následne nalepila oznam o zatvorení múzea.

Múzeum v meste Medellín zriadené v jednom z niekdajších Escobarových domov prevádzkoval jeho 71-ročný brat Robetro Escobar. Vystavovali v ňom narkobarónov nábytok, osobné predmety či vozidlá - vrátane jedného so stopami po výstreloch. Sprievodcovia sa na prehliadkach o Escobarovi vyjadrovali pochvalne a opisovali ho ako hrdinu v boji proti establishmentu, uviedla agentúra DPA.

Múzeum bolo obľúbenou turistickou atrakciou v rámci prehliadok zameraných na históriu tohto mesta, kolísky mocného medellínskeho kartelu, ktorému šéfoval Pablo Escobar. Turistom na prehliadkach ukazovali viaceré miesta spriaznené s narkobarónovým životom, jeho hrobku i dom, na ktorý svojho času útočili jeho nepriatelia.

Starosta Medellínu Federico Gutiérrez v tejto súvislosti uviedol, že takéto turistické prehliadky sú síce legálne, avšak on sám ich nemá rád, keďže propagujú "mafiánsku kultúru".

 

Zdielať článok na Facebooku


Foto: TASR/AP
Zdroj: TASR

Hodnotenie článku:
0.0/5 (0 hlasov)
Nedeľa, 18. august. 2019. Meniny má Elena, Helena.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa