TIC na Zemplíne nemajú núdzu o návštevníkov, prichádzajú aj z ďalekých krajín

09.10.2018 |   |    | 

Turistické informačné centrá (TIC) na Zemplíne nemajú núdzu o návštevníkov. Nielen za tipmi na výlety do nich prichádzajú aj ľudia z ďalekých krajín.Ako TASR informovala hovorkyňa michalovskej radnice Iveta Palečková, počet turistov, ktorí od začiatku roka navštívili TIC sídliace v budove mestského úradu, dosiahol takmer 3000. "Kanceláriu navštívilo najviac turistov zo Slovenska. Zahraniční turisti, ktorí do nej zavítali, pochádzali z Česka, Ukrajiny, Ruska, Maďarska, Poľska, Islandu, USA, Kanady, Izraela, Írska, Škótska, Francúzska, Nórska, Filipín, Litvy, Talianska, Rakúska a Thajska," priblížila.

Podľa jej ďalších slov najčastejšie okrem samotného mesta vyhľadávali lokality, ako je Zemplínska šírava, Vinianske jazero tiež hrad, Morské oko, Sninský kameň, Vihorlat či Senné rybníky, ale aj Beňatinský travertín a drevené chrámy v Ruskej Bystrej a Inovciach. "Aj napriek nepriaznivému počasiu v júli a epidémii osýpok nebol zaznamenaný nižší počet turistov, keďže počasie v druhej polovici leta bolo veľmi vhodné práve na pobyt pri vode, ktorý je typický pre destináciu dolný Zemplín," spomenula.

Informačnú kanceláriu mesta Michalovce otvorili v roku 2006. Odvtedy ju navštívilo približne 120.000 turistov. K dispozícii tam sú okrem iného propagačné materiály, suveníry, knihy či turistické mapy. Záujemcovia v nej získajú tiež informácie o kultúrnych, športových a spoločenských aktivitách a pod.

Turistické informačné centrum v Humennom, ktoré sídli na Staničnej ulici, navštívilo počas tohto leta takmer 500 ľudí. "Väčšinu z nich tvorili Slováci, ale často to boli aj Česi, Nemci, Poliaci, turisti z Ukrajiny či Anglicka. Dokonca prišli aj z amerického mesta Ohio," informovala TASR Michaela Dochánová z tlačového referátu radnice. Najčastejšie podľa nej vyhľadávali humenský zámok. "Zaujímali sa tiež o hrady Jasenov a Brekov," poznamenala.

Centrum otvorili v roku 2016. "V rámci poskytovania služieb informuje o zaujímavostiach v meste a jeho blízkom okolí, k dispozícii sú informačné materiály, suveníry a takisto je možné vyhľadať si informácie aj na webovej a facebookovej stránke TIC," upozornila.

 

Zdielať článok na Facebooku


Foto: archív
Zdroj: TASR

Hodnotenie článku:
0.0/5 (0 hlasov)

Streda, 29. január. 2020. Meniny má Gašpar.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa