Ďalšia nepríjemná správa pre turistov: Na Sardíniu zaútočili kobylky

11.06.2019 |   |    | 

Len včera sme vás informovali o tom, že pri pobreží Chorvátska nakrútili nebezpečného žraloka mako a už tu máme ďalšiu zlú správu. Na ostrove Sardínia turistov trápia nepríjemné kobylky.T

aliansky ostrov Sardínia sa v posledných dňoch nevie spamätať zo záľahy kobyliek, ktoré nivočia úrodu na poliach a znepríjemňujú život obyvateľom aj turistom. Najhoršia situácia je podľa BBC v provincii Nuoro v centrálnej časti ostrova, predovšetkým v okolí miest Ottana a Orani.

Ničivé nájazdy mračien kobyliek podľa združenia talianskych poľnohospodárov Coldiretti zničili už viac ako dvetisíc hektárov úrodnej pôdy. Kobylky sú tradičným obyvateľom Sardínie, ako aj iných oblastí Stredomoria, predovšetkým od júna do augusta, toľko ako teraz ich tu však podľa BBC nebolo už 60 rokov.

Podľa združenia Coldiretti riešia podobné problémy aj poľnohospodári na severe Talianska, kde neútočia kobylky, ale bzdochy mramorované (Halyomorpha halys), ktoré sú známe aj z našich končín. Tento hmyz vydávajúci charakteristický zápach podľa denníka La Stampa na severe Talianska napáda najmä ovocné stromy.

 

Zdielať článok na Facebooku
Ilustračné
Foto: TASR/AP
Zdroj: SITA

Hodnotenie článku:
0.0/5 (0 hlasov)

Utorok, 14. júl. 2020. Meniny má Kamil.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa