Nemecké mesto šokuje: Milión eur každému, kto dokáže, že neexistuje

07.09.2019 |   |    | 

Nemecké mesto Bielefeld ponúka odmenu vo výške milión eur komukoľvek, kto dokáže, že toto mesto neexistuje a že ide len o výmysel. V zadaní pre súťažiacich sa uvádza, že záujemcom o vysokú finančnú odmenu sa "medze kreativity nekladú", no výhru môže získať len ten, kto "poskytne o neexistencii mesta nespochybniteľný dôkaz".Súťaž, do ktorej sa doteraz prihlásilo vyše dvetisíc účastníkov, z toho 300 zo zahraničia, má korene v takzvanej Bielefeldskej konšpirácii, ktorá je v Nemecku veľmi populárna. Teóriu o tom, že mesto Bielefeld v skutočnosti neexistuje a ide len o výmysel zo strany "mocných", zverejnil prvýkrát už v roku 1994 počítačový expert Achim Held.

Hoci išlo z jeho strany o recesiu, ktorou chcel zosmiešniť iné konšpiračné teórie, postupne sa skutočne našli ľudia, ktorí jej uverili.

Bielefeldská konšpirácia v Nemecku medzičasom zľudovela a používa sa ako symbol konšpiračnej teórie, ktorá nemá absolútne žiadny reálny základ. O neexistencii Bielefeldu nedávno žartovala aj nemecká kancelárka Angela Merkelová.

 

Zdielať článok na Facebooku


Foto: SITA/AP
Zdroj: SITA

Hodnotenie článku:
0.0/5 (0 hlasov)

Sobota, 15. august. 2020. Meniny má Marcela.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa