Kúzelný advent: Tie najkrajšie vianočné trhy zažijete v Trnave

29.11.2019 |   |    | 

Kúzelný adventný čas sa pomaly, ale isto blíži. Každý si chce naplno vychutnať jedinečnú atmosféru blížiacich sa sviatkov, dopriať si rôzne domáce dobroty, vianočný punč, varené víno či medovinu, spoznať niečo nové a hlavne byť so svojou rodinou či priateľmi. Vydajte sa do Trnavy, kde zažijete jedny z najkrajších adventných trhov na Slovensku. 

Adventné trhy

Nechajte sa zlákať vianočnými koledami, vysvietenými ulicami, výrobkami od šikovných remeselníkov a vôňou domácich špecialít. Presne také sú adventné trhy v Trnave, ktoré sa začínajú 29. novembra o 18:00 hod. rozsvietením vianočného stromčeka a koncertom skupiny Fragile. Toto čarovné obdobie si môžete užiť až do 22. decembra na Trojičnom námestí. V Kostole sv. Jakuba si nenechajte ujsť od 7. decembra každý víkendu do konca roka o 20:00 hod. Adventné koncerty, ktoré sú zážitkom vďaka jedinečným priestorom a výbornej akustike.

 

Mikuláš v Trnave

Potešte svoje deti a vezmite ich 5. decembra za Mikulášom od 17:30. Spolu s ním prídu anjeli aj čerti. Pre všetky dobré detičky budú čakať rôzne dobroty a pripravené bude pre nich aj prekvapenie v podobe koncertu. Určite však po programe neodchádzajte. Prejdite sa spoločne Trnavou a vychutnajte si toto predvianočné obdobie.

 

Mestská veža s lampášom

Zažite najkrajší výhľad na vianočnú Trnavu. Vyberte sa do Mestskej veže za svetla lampášov a so sprievodcom v historickom kostýme, ktorý vám porozpráva rôzne legendy a príbehy o jej histórii. Prezradí vám aj niečo o unikátnom mechanickom hodinovom stroji, o ktorý sa niekoľko generácií stará rodina Nemčekovcov. Odporúčame si však lístky zarezervovať vopred, nakoľko počet miest jednej prehliadky je kapacitne obmedzený. Okrem špeciálnych prehliadok „Mestská veža s lampášom“ môžete vežu navštíviť v rámci Adventných trhov 7 dní v týždni.

Mestská veža s lampášom: 1., 5., 8., 12.,15. a 19. decembra

Čas: 17:30 a 19:00 hod.

Otváracie hodiny Mestskej veže počas adventu:

PON / UT / STR : 10:00 – 18:00 hod.

ŠTV / NED : 10:00 – 17:00 hod.

PIA / SOB : 10:00 – 21:30 hod.

 

Adventné prehliadky mesta

Každú adventnú sobotu o 16:00 hod. vám sprievodca porozpráva o „pokladoch“ a zaujímavostiach, ktoré v sebe skrýva Trnava. Verte nám, že sa pri jej objavovaní nebudete nudiť ani vy, priatelia a ani vaše deti. Začiatok je vždy na Trojičnom námestí pod Mestskou vežou, kde na vás bude čakať sprievodca v dobovom kostýme. Nemusíte sa vopred nahlasovať a prehliadka je určená aj pre anglicky hovoriacich návštevníkov. Uvidíte, že na konci prehliadky sa budete na Trnavu pozerať inými očami a žasnúť nad tým, aké príbehy či významné udalosti sa tu odohrali.

 

Stredoveké adventné trhy

Vráťte sa v čase na Mikulášskom námestí pri Bazilike sv. Mikuláša. Od 13. do 15. decembra sa tu totiž konajú jedny z najkrajších a najzaujímavejších adventných trhov na Slovensku. Na chvíľu sa ocitnete v stredoveku, kde vám remeselníci v dobových kostýmoch názorne ukážu, čo vyrábajú, pochutnáte si na stredovekej kuchyni, punč či čaj budete piť z krčahov v čajovni U pútnika a deti sa zabavia na drevenom kolotoči. Trhy sú však unikátne aj tým, že je tu živý adventný kalendár. Namiesto sladkostí v ňom nájdete originálne vystúpenia tanečníkov, žonglérov a fakírov. Nezabudnite si zobrať so sebou aj ozdoby, aby si vaše deti spolu s vami mohli ozdobiť prichystané vianočné stromčeky.

 

Klzisko pre deti aj dospelých

Syntetické klzisko na pešej zóne môžu vyskúšať nie len deti, ale aj dospelí. Na pohodlie všetkých, ktorých prídu na Adventné trhy myslia prevádzkovatelia aj tým, že korčule si môžete požičať. Cena za požičanie jedného páru korčúľ je 2 eurá. Klzisko bude v prevádzke každý deň od 25.11. do 7.1. od 10.00 h do 20.00 h. Klzisko má rozmery 20 x 10 m a jednorazový vstup na klzisko je 0,50 eur. Pri klzisku sa nachádza aj zázemie so šatňou a tiež bufet s občerstvením.

 

Zdielať článok na Facebooku


Foto: Matúš Koprda

Hodnotenie článku:
0.0/5 (0 hlasov)

Piatok, 25. september. 2020. Meniny má Vladislav.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa