Česká CK Neckermann končí, od roku 2020 prevezme zájazdy Marco Polo

05.12.2019 |   |    | 

Česká cestovná kancelária Neckermann nenašla nového investora a do konca tohto roka ukončí svoju činnosť. Naplánované zájazdy zabezpečí v budúcom roku firma Marco Polo. Informoval o tom v stredu marketingový riaditeľ CK Neckermann Jan Šrámek.Koncom septembra oznámila insolventnosť britská cestovná kancelária Thomas Cook. Následne insolventnosť vyhlásila dcérska firma Thomas Cook Touristik Gmbh pôsobiaca v Nemecku a ďalšie dcérske spoločnosti v Európe.

"Česká spoločnosť Thomas Cook, s.r.o., vystupujúca  pod obchodným názvom Neckermann Cestovní kancelář zatiaľ insolvenčný návrh nepodala. CK Neckermann však bola nútená prerušiť predaj nových zájazdov a postupne začať utlmovať svoje obchodné aktivity," citoval Šrámka server novinky.cz.

Zájazdy s odchodmi do konca tohto roka rieši cestovná kancelária individuálne s klientmi. Uviedla, že sa usiluje zrealizovať maximum už zakúpených pobytov.

Po novom roku prevezme zájazdy Marco Polo. V nasledujúcich dňoch dostanú klienti CK Neckermann žiadosť o súhlas vedúci k formálnemu prevzatiu ich zarezervovaného zájazdu.

Od 23. septembra, keď bol vyhlásený krach spoločnosti Thomas Cook, sa s českou CK Neckermann svojim plánovaným letom vrátilo už viac než 2000 českých klientov. Zhruba rovnakému počtu klientov sa ich dovolenka musela zrušiť.

Do konca tohto roka odcestuje s CK Neckermann na svoju plánovanú dovolenku ďalších približne 380 klientov. Od začiatku budúceho roka má potom svoju dovolenku pri CK Neckermann zarezervovanú ďalších zhruba 1500 klientov.

 

Zdielať článok na Facebooku
Zdroj: TASR

Hodnotenie článku:
0.0/5 (0 hlasov)

Štvrtok, 1. október. 2020. Meniny má Arnold.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa