Snehový labyrint v Brezne - nová atrakcia zimnej sezóny na Horehroní

2019-12-19 08:00:00 |   |    | 

Počas zimnej sezóny môžu miestni i návštevníci Brezna obdivovať novú atrakciu na námestí - snehový labyrint s rozlohou viac ako 600 metrov štvorcových. Sneh museli priviezť pomocou ťažkej techniky z okolitých lyžiarskych stredísk a národného biatlonového centra.
"Keďže podmienky so snehom a počasím nie sú priaznivé a ani predpovede nepredpokladali väčšiu snehovú nádielku, bolo kľúčové spojiť sily," konštatovala Petra Ridzoňová Hlásniková, výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Horehronie.

Stavbu labyrintu dostali na starosť študenti zo Strednej priemyselnej školy Samuela Mikovíniho v Banskej Štiavnici pod dozorom pedagóga Ivana Slovenčáka. Technické služby mesta Brezno zabezpečili prepravu snehu z lyžiarskych stredísk a manipuláciu s ním priamo na námestí.

"Mesto Brezno sa snaží každým rokom priniesť na námestie novinky, ktoré potešia a prilákajú nielen domácich obyvateľov, ale i návštevníkov, ktorí prichádzajú na Horehronie. Ďakujeme lyžiarskym strediskám v okolí, bez ktorých by sme stavbu labyrintu nemohli realizovať," zdôraznil brezniansky primátor Tomáš Abel.

 

Zdieľať článok na Facebooku

Zdroj: TASR

Hodnotenie článku:
0.0/5 (0 hlasov)


Novinky.sk

Gurman.sk


Štvrtok, 18. apríl. 2024. Meniny má Valér.
Stream naživo

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa