Novú cestu k južnému opevneniu Trenčianskeho hradu by mali dokončiť v novembri

17.09.2020 |   |    | 

Trenčianska radnica začala s rekonštrukciou prístupovej cesty k južnému opevneniu Trenčianskeho hradu v lesoparku Brezina. Rekonštrukcia je súčasťou spoločného medzinárodného projektu (TreBuChET) Trenčianskeho samosprávneho kraja, mesta Trenčín a moravského mesta Bučovice. 

Ako informovala hovorkyňa Trenčína Erika Ságová, mesto získalo z projektu 500.000 eur, práce by v prípade priaznivého počasia mali ukončiť v polovici novembra tohto roku. „Najskôr sa zrekonštruuje prístupová cesta k južnému opevneniu Trenčianskeho hradu, vybuduje sa chodník okolo Čerešňového sadu a napokon tu umiestnime nový mobiliár,“ priblížila hovorkyňa.

Na konci zrekonštruovanej cesty bude obratisko pre turistický vláčik, ktorý bude premávať z mesta po Kukučínovej ulici do lesoparku s konečnou stanicou pri južnom opevnení hradu. Na konečnej stanici sa vláčik plynule otočí a bude pokračovať naspäť tou istou trasou.

Rekonštrukčným prácam predchádzal archeologický výskum, počas ktorého objavili keramické a kovové predmety datované najmä do mladšej doby železnej. Archeológovia budú dohliadať aj na všetky nasledujúce výkopové práce až do ukončenia realizácie diela.

 

Zdielať článok na Facebooku


Foto: TASR - Radovan Stoklasa
Zdroj: TASR

Hodnotenie článku:
0.0/5 (0 hlasov)

Nedeľa, 29. november. 2020. Meniny má Vratko.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa