Okúste život richtárov i katov: Vyskúšajte individuálne prehliadky Trnavy

07.05.2021 |   |    | 

Turistický ruch v meste Trnava pomaly ožíva. Napriek stále platným protipandemickým opatreniam, krajské mesto svojim návštevníkom ponúka možnosť absolvovať tematické individuálne prehliadky. Návštevníci sa počas prehliadok dostanú do stredoveku, okúsia život richtárov alebo katov. O zdravie sa báť nemusia. Spoznávanie Trnavy prebieha pri dodržiavaní platných nariadení. 

Individuálne prehliadky sú dostupné pre päťčlenné skupiny,  rodiny alebo pre páry. Na výber je päť tematických okruhov prehliadky. Dve z týchto tém sú špeciálne zamerané pre rodiny s deťmi. Účastníci sa vďaka skúsenému sprievodcovi dozvedia zaujímavé informácie z histórie mesta. Prehliadky sú rozdelené do piatich tém.

Sme veľmi radi, že po dlhom čase môžeme opäť v našom meste privítať turistov. Verím, že komentované individuálne prehliadky budú mať u návštevníkov pozitívnu odozvu. Do ponuky boli zaradené práve kvôli pandémii, takže sú prispôsobené na dodržiavanie pravidiel zamedzujúcim šírenie ochorenia COVID-19,“ hovorí Alexander Prostinák, zastupujúci výkonný riaditeľ oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism.

Ak máte o prehliadku záujem, je potrebné si vopred rezervovať termín. Sprievodca návštevníkom predstaví, ako sa v Trnave žilo v časoch, keď bola pokladaná za centrum uhorskej vzdelanosti a bola sídlom historickej Trnavskej univerzity. Záujemcovia rovnako môžu spoznať Trnavu ako slobodné kráľovské mesto. Na výber je aj možnosť spoznať život v Trnave počas stredoveku, pričom v tomto prípade turisti nakuknú aj do tajuplnej kostnice.

Špeciálne témy sú venované pre rodiny s deťmi. Jedna z nich deti spolu s rodičmi zavedie na mestské hradby. Legendu o čiernom kocúrovi počas prehliadky návštevníkom odhalí zbrojnoš. Druhá téma rodiny smeruje na trnavskú radnicu a do historickej pivnice. Návštevníci majú možnosť nasadiť si na ruky putá a na vlastnej koži zažiť, aký život mali stredovekí kriminálnici. rehliadky je možné objednať v Turistickom informačnom centre - Región Trnava.

 

Zdielať článok na Facebooku


Foto: Trnava Tourism
Zdroj: Trnava Tourism

Hodnotenie článku:
0.0/5 (0 hlasov)

Utorok, 15. jún. 2021. Meniny má Vít.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa