Slobodné cestovanie v dodávke? Aj o tom je vanlife

2023-06-08 08:00:00 |   |    | 

Po troch úspešných ročníkoch stretnutia nadšencov slobodného cestovania sa opäť tento festival vracia – bude sa konať od 23.-25.6.2023 v priestoroch kultúrno-komunitného centra Hidepark v Nitre. Tieto priestory sú charakteristické svojou zaujímavou polohou, keďže ide o prostredie neďaleko rieky a príjemnými ľuďmi, ktorých spája nadšenie pre cestovanie INAK. 

Organizátori si opäť prichystali zaujímavý denný, či večerný program, v rámci ktorého vám o cestovaní za dobrý peniaz povie Janka “Travel Hacker” Schweighoferová a následne vystúpi LA3NO CUBANO vo verzii LA3NO DELUXE (cigano, latino, cumbia, afrobeats, dnb, reggaeton, orient, balkano, či experimental), nitrianska kapela PIKOSCHKY (Samuel Kovács gitara, Mário Belák saxofón, Numa Be ako DJ) a MILOSLAV KOLLÁR s citarou.

Piatok od obeda sa budú schádzať dodávky pred areálom Hidepark Nitra. Večernú časť uzatvoria klasicky Jánske ohne. Sobotný denný program bude patriť showcase-u vanov, a mysleli sme aj na tých, ktorí si budú chcieť oddýchnuť. Počas celého festivalu bude k dispozícii chillout zóna, kde sa budete môcť osviežiť čajmi z rôznych kútov sveta. V sobotný večer vás čaká nadupaný multižánrový program, kde si príde na chuť každý poslucháč, či tanečník.

Vstupenky na VANLIFE MEET 2023 nájdete na Predpredaj.sk.

 

ČO JE VANLIFE?

Bývanie v dodávke je životným štýlom nadšencov cestovania, ktorí si na to svoje vozidlá patrične pripravujú. V takýchto vozidlách nájdeme základné vybavenie ako priestor na spanie, či varič až po plne vybavenú kuchyňu, toaletu, solárne panely či dostatok úložného priestoru.

Niektorí vanliferi si vybrali tento životný štýl a hľadajú slobodu, sebestačnosť a mobilitu bez toho, aby museli platiť za bežné stacionárne bývanie, zatiaľ čo pre iných to môže byť forma ekonomického a dobrodružného cestovania.

Aj keď pojem vanlife znamená život v dodávke, je možné využiť aj iné typy vozidiel ako autobusy, obytné vozidlá (RV), cestovné prívesy alebo mobilné domy. Na bývanie sa dokonca dajú prispôsobiť aj SUV alebo offroady. Počas festivalu VANLIFE MEET 2023 si budete môcť okrem iného prezerať rôzne typy obytných vozidiel, ktoré si ich majitelia a nadšenci prispôsobili presne podľa svojich potrieb.

Vstupenky nájdete na Predpredaj.sk.

 

Zdieľať článok na Facebooku
Zdroj: Predpredaj.sk

Hodnotenie článku:
0.0/5 (0 hlasov)

Novinky.sk

Gurman.sk

Sobota, 30. september. 2023. Meniny má Jarolím.
Stream naživo

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa