Diera prelepená páskou: Cestujúcich v Taliansku šokoval stav ich lietadla (VIDEO)

2023-08-04 12:00:00 |   |    | 

Pasažierom letu z Cagliari do Ríma sa nedávno naskytol skutočne šokujúci pohľad. Ich lietadlo malo veľkú dieru, prelepenú hliníkovou lepiacou páskou. Podľa zástupcov aeroliniek je však všetko v poriadku a žiadne nebezpečenstvo cestujúcim nehrozilo.Na stav lietadla upozornil bývalý sardínsky poslanec Mauro Pili, ktorý letel airbusom leteckej spoločnosti ITA Airways z metropoly ostrova Cagliari do hlavného talianskeho mesta Rím. Po vystúpení na letisku Fiumicino zistil, že stroj má veľkú dieru, prelepenú alumíniovou páskou.

 

Zaobchádzajú s nami ako s kolóniou z tretieho sveta,“ uviedol bývalý prezident regiónu Sardínia Mauro Pilli na sociálnej sieti. Vysvetlil, že v Cagliari si nič nevšimol, lebo sa do lietadla nastupovalo cez tunel, pri vystupovaní však zostal v šoku. „Lietadlo prelepené páskou som ešte nezažil!,“ napísal rozhorčene.

Zástupcovia leteckej spoločnosti sa však podľa spravodajského portálu Leggo.it bránia, že všetko prebieha v súlade s bezpečnostnými normami: „Údržbový zásah bol nevyhnutný na dočasné odstránenie poškodenia zisteného na paneli a je v súlade s manuálmi schválenými výrobcom, ktorý v týchto prípadoch stanovuje použitie špeciálnej kovovej ´vysokorýchlostnej pásky´ na špecifické letecké použitie“. Tzv. speed tape sa síce podobá štandardnej lepiacej pásky, má však špeciálne vlastnosti. Dokáže okrem iného odolať vysokým rýchlostiam, vode a krátkodobo aj ohňu.

Zdieľať článok na Facebooku

Hodnotenie článku:
0.0/5 (0 hlasov)


Novinky.sk

Gurman.sk

Štvrtok, 30. máj. 2024. Meniny má Ferdinand.
Stream naživo

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa