Na Sardínii zadržali francúzskeho turistu: Neskutočné, čo si chcel odniesť v batožine!

2023-08-30 12:00:00 |   |    | 

Na Sardínii zadržali francúzskeho turistu, ktorý sa pokúšal taliansky ostrov opustiť so 41 kilogramami okruhliakov v kufri. Žiarivo biele kamienky si nazbieral na pláži Lampianu, čo je však od roku 2017 trestné. Mužovi hrozí pokuta až 3000 eur (vyše 90.000 korún). S odvolaním sa na talianskych colníkov o tom informovala agentúra AFP.Talianski colníci turistu zadržali pred nalodením na trajekt, ktorý plával z Porto Torres na severozápade Sardínie do francúzskeho Nice. "V kufri auta mal 41 kilogramov okruhliakov a kameňov z pláže Lampianu, ktoré boli zhabané a budú navrátené (na pláž)," uviedli colníci.

Sardínia je preslávená krásnymi plážami s bielym pieskom, ktoré sú príťažlivé aj pre turistov, ktorí si radi odvážajú suveníry. Pred zákazom zo Sardínie ročne zmizlo zhruba desať ton piesku a kameňov. Pláže sa tak zmenšujú a zberom kamienkov a mušlí sa tiež poškodzuje životné prostredie.

"Krádež plážového piesku sa môže zdať neškodná, ale pre krehký pobrežný systém ostrova je smrteľne nebezpečná," zdôrazňujú úrady. Proti trendu sa bránia častejšími kontrolami priamo na plážach aj zvýšením pokút. Za držbu, zber alebo predaj kamienkov, piesku a mušlí z miestnych pláží hrozia peňažné tresty od 500 do 3000 eur (od 15.150 do 76.180 korún).

 

Zdieľať článok na Facebooku

Zdroj: ČTK

Hodnotenie článku:
0.0/5 (0 hlasov)

Novinky.sk

Gurman.sk

Streda, 27. september. 2023. Meniny má Cyprián, Damián.
Stream naživo

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa