V Izraeli dovolenkujú desiatky Slovákov: Problém s návratom domov, aerolinky rušia lety

2023-10-10 07:00:00 |   |    | 

Slovenské cestovné kancelárie registrujú v Izraeli niekoľko desiatok svojich klientov. Nachádzať sa majú ale v oblastiach, v ktorých nehrozí priame nebezpečenstvo a neboli zasiahnuté vojenským konfliktom. TASR o tom informoval generálny tajomník Slovenskej asociácie cestovných kancelárií a cestovných agentúr (SACKA) Radoslav Oliver Košík.Podotkol, že situáciu v Izraeli pozorne sledujú. "Veríme v čo najrýchlejšie ukončenie eskalácie napätia a návratu civilného obyvateľstva do bežného života," uviedol prezident asociácie Roman Berkes.

SACKA vyzvala turistov, ktorí sa v Izraeli aktuálne nachádzajú, aby venovali maximálnu pozornosť vývoju situácie, rešpektovali pokyny svojich delegátov a sprievodcov. Odporúča  dôrazne rešpektovať pokyny bezpečnostných zložiek a izraelskej armády.

Cestovné kancelárie podľa asociácie komunikujú so svojimi klientami, ktorí majú v najbližších dňoch vycestovať do Izraela a v prípade zhoršenia bezpečnostnej situácie alebo obmedzenia leteckej prepravy sú pripravené plánované zájazdy odložiť.

Slovensko v stredu (11. 10.) vyšle vládny letecký špeciál na repatriáciu Slovákov z izraelského Tel Avivu. Dôvodom zabezpečenia repatriačného letu je zhoršená bezpečnostná situácia v Izraeli. Viaceré letecké spoločnosti zrušili množstvo plánovaných letov z Izraela a Slováci tak majú problém dostať sa bezpečne naspäť.

Palestínske militantné hnutie Hamas v sobotu (7. 10.) skoro ráno začalo z pásma Gazy vojenskú operáciu proti Izraelu a jeho militanti na viacerých miestach vtrhli na izraelské územie. Izraelská armáda v reakcii vyhlásila vojnový stav a začala útočiť na ciele Hamasu v pásme Gazy. Konflikt si už vyžiadal stovky obetí a tisíce ľudí utrpeli zranenia.

 

Zdieľať článok na Facebooku
Zdroj: TASR

Hodnotenie článku:
0.0/5 (0 hlasov)


Novinky.sk

Gurman.sk

Streda, 24. apríl. 2024. Meniny má Juraj.
Stream naživo

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa