Bez kúrenia, jedla aj toaliet: Stovky ľudí čakali sedem hodín v nefunkčnom vlaku pri Eurotuneli

2023-12-01 09:00:00 |   |    | 

Sedem stoviek cestujúcich strávilo sedem hodín v zastavenom nefunkčnom vlaku, ktorý ich mal doviezť z Londýna do Amsterdamu. Počas čakania nefungovali toalety a cestujúci nemali čím zahnať hlad či smäd, píše web stanica BBC. Spoločnosť Eurostar uviedla, že vlak nakoniec po odstránení závady zamieril späť do Londýna, kde pre všetkých pripravila občerstvenie.Pravidelný vlak vyrazil z britskej metropoly o 9:16 SEČ, zhruba po pol hodine však neďaleko vjazdu do Eurotunela nečakane zastavil. Príčinou bol spadnutý drôt traťového vedenia, kvôli ktorému nemal vlak elektrinu. Cestujúci sa najskôr o problémoch dozvedeli z informačného systému, ten však kvôli nedostatku energie čoskoro prestal fungovať. Rovnako to bolo so splachovaním na záchodoch, ktoré boli podľa cestujúcich po čase úplne uzavreté. "Úprimne povedané, ja tu už nejaký čas stepujem, pretože skrátka zjavne nefungujú toalety," povedal serveru Independent cestujúci Ben Williams.

Ďalšia z oslovených pasažierok Rebecca Morrisová popísala BBC, že situácia vo vlaku bola "jednoducho hrozná" a že ľudia "mrzli". Cestujúci podľa nej dostali od personálu vodu, ale nič na jedenie. "Množia sa zvesti o ľuďoch, čo tu fajčia alebo používajú elektronické cigarety, o cestujúcich, čo musia močiť do téglikov, a o zlej kvalite vzduchu kvôli nefungujúcemu vetraniu. Personál sa, zdá sa, vyparil, a keď už prechádza okolo, nemá žiadne správy," napísala redaktorka bruselského webu Politico Ashleigh Furlongová, ktorá bola aj na palube vlaku.

Niekedy po 16:00 SEČ sa vlak podarilo rozbehnúť smerom späť do Londýna. Spoločnosť Eurostar sa vo vyhlásení ospravedlnila za nepríjemnosti, ktoré nehoda cestujúcim spôsobila. Kvôli ich bezpečnosti a zložitosti miesta, kde vlak zastavil, trvala celá akcia tak dlho, dodala firma.

 

Zdieľať článok na Facebooku
Zdroj: ČTK

Hodnotenie článku:
0.0/5 (0 hlasov)


Novinky.sk

Gurman.sk

Utorok, 27. február. 2024. Meniny má Alexander.
Stream naživo

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa