V Jasnej sprístupnili značené trasy bežeckého lyžovania

2023-12-10 10:00:00 |   |    | 

Značené trasy bežeckého lyžovania v piatok sprístupnili v lokalite Zadné vody v Jasnej. TASR o tom informovala Katarína Šarafínová z Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Región Liptov."Bežecké lyžovanie je zdraviu prospešný šport, pri ktorom sú zapojené takmer všetky svalové partie a kĺby sú namáhané minimálne. Aj preto by som rada pozvala na Liptov nielen na zjazdovky, ale aj na označené a upravené trasy pre bežecké lyžovanie," povedala riaditeľka OOCR Región Liptov Darina Bartková.

Liptáci odporúčajú nástup na bežkárske trasy a parkovanie na ceste pod Tromi vodami. "V Jasnej sme sprístupnili päť kilometrov bežeckých trás. Trate sú pripravované výlučne na prírodnom snehu. Stopu upravili naše ratraky a verím, že si pohyb v tejto príjemnej a tichej lokalite bežeckí lyžiari užijú," uviedol riaditeľ strediska Jasná Jiří Trumpeš.

Mesto Liptovský Mikuláš upravilo bežkárom trasu cyklistického chodníka popri rieke Váh. "Lyžiarsku sezónu otvárajú na Liptove aj v stredisku Ski centrum Demänová a Opalisko v Zavažnej Porube, kde majú držitelia karty zliav Liptov Region Card zvýhodnenie až do 30 percent. Lyžovať bude možné už aj v Liptovskom Mikuláši na Podbrezinách v Športovom centre Petry Vlhovej," dodala Šarafínová.

 

Zdieľať článok na Facebooku
Zdroj: TASR

Hodnotenie článku:
0.0/5 (0 hlasov)


Novinky.sk

Gurman.sk

Streda, 24. apríl. 2024. Meniny má Juraj.
Stream naživo

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa