Z Bratislavy rovno do Karibiku aj na Maurícius: Cestovné kancelárie predstavili zaujímavé novinky

2024-05-14 12:00:00 |   |    | 

Obyvatelia Slovenska plánujú dovolenku najmä pri mori, pričom si ako svoju cieľovú destináciu plánujú zvoliť Chorvátsko. Čoraz väčšej obľúbenosti sa však tešia aj exotické destinácie, ktoré sú vďaka ponukám cestovných kancelárií omnoho dostupnejšie než v minulosti. Pozreli sme sa na tie najzaujímavejšie. 

Chceme more

Tretina opýtaných zo Slovenska plánuje dovolenkovať na Slovensku a 42 % plánuje dovolenku v zahraničí. Okrem Chorvátska (9 %) sa najčastejšie chystajú vycestovať do Talianska, Grécka, Česka a Španielska. Vyplýva to z aktuálneho prieskumu európskej banky Revolut, ktorý sa uskutočnil na vzorke 15.000 respondentov vrátane 1000 Slovákov.

Cestovatelia zo Slovenska plánujú najmä dovolenku pri mori (33 %), s rodinou (25 %) alebo v prírode (15 %). Takmer každý desiaty Slovák chce stráviť tohtoročnú dovolenku vo wellness centre, deväť percent opýtaných chce dovolenkovať doma (9 %) a jedno percento sa plánuje zabaviť na hudobnom festivale.

"Slováci chcú na dovolenke navštíviť miestne pamiatky (44 %), ochutnať miestnu kuchyňu a spoznať miestne tradície (20 %). Pokiaľ ide o miesto pobytu, preferujú all inclusive hotely s nápojmi a stravou v cene (37 %). Slovenskí turisti patrili medzi tých, ktorí si najčastejšie vyberali dovolenky s wellnessovými, zdravotnými a skrášľovacími procedúrami (17 %)," priblížila európska banka.

Čoraz viac Slovákov si však namiesto leta necháva dovolenku na chladnejšie obdobie, prípadne si užijú oddych pri mori hneď niekoľkokrát. Cestovná kancelária Satur ponúka dovolenku v obľúbenom Dubaji, Ománe či na Zanzibare, priame lety však turistov dopravia aj do Karibiku, juhovýchodnej Ázie či na ostrov Maurícius.

 

Vietnam a Karibik

Cestovné kancelárie FISCHER a KARTAGO tours minulý rok ponúkli v spolupráci so španielskou leteckou spoločnosťou World2Fly zaujímavé novinky v podobe Kuby, Vietnamu a Dominikánskej republiky. Po prvýkrát v histórii mohli slovenskí klienti letieť do exotických destinácií z bratislavského letiska bez toho, aby museli cestovať napríklad do Viedne.

Bol to pre nás dosť riskantný krok, pretože nikto predtým nič podobné neskúsil. Ukázalo sa však, že to bolo absolútne správne rozhodnutie, pretože dopyt bol obrovský. Od októbra s nami letelo na dovolenku do týchto troch destinácií takmer 14000 klientov," priblížil Marcel Siekel, riaditeľ spoločnosti DER Touristik SK.

Skvelou správou je, že tento rok budú tieto destinácie v ponuke už bez medzipristátia v Prahe. Lety budú realizované na týždennej báze s moderným Airbusom A330 s kapacitou 255 miest v ekonomickej triede a 30 miest v samostatnej biznis triede. Tá cestujúcim ponúkne priestor oddelený priečkou, široké polohovateľné kreslá s možnosťou rovného lôžka, prednostné odbavenie, rozšírený catering a ďalšie výhody.

Pohodlnejšie sa tak dostanete do letoviska Punta Cana v najvýchodnejšie položenej provincii Dominikánskej republiky, na Kubu aj na najväčší vietnamský ostrov Phu Quoc, ktorý sa stal minulý rok top exotickou destináciou v ponuke cestovných kancelárií KARTAGO Tours a FISCHER.

Úplnou novinkou pre zimnú sezónu 2024/2025 je Mexiko. Obľúbené letovisko Cancún na polostrove Yucatán láka vďaka krásnym karibským plážam a mayským pamiatkam, ako je mesto Chichén Iztá, zapísané na zozname UNESCO, či Tulum s tajomným starovekým mestom Cobá, ktoré sa nachádza v tropickom dažďovom pralese. Cancún je tiež ideálnou destináciou pre milovníkov potápania a šnorchlovania, pretože ponúka možnosť objavovať krásy podmorského sveta na druhom najväčšom koralovom útese sveta.

 

Thajsko a Maurícius

Na mapu destinácií bratislavského letiska pribudne v nadchádzajúcej zimnej sezóne aj thajský Phuket a ostrov Maurícius. Obe novinky ponúkne cestovná kancelária Čedok v spolupráci s leteckou spoločnosťou Neos. Talianske aerolinky nasadie na charterové lety z Bratislavy diaľkové lietadlo Boeing 787-9 Dreamliner s 355 sedadlami rozdelenými do troch tried.

Economy plus má viac miesta na nohy v samostatnej časti a business light ponúkne pohodlnejšie a čiastočne polohovateľné sedadlá, rozšírený catering a nápojový servis. V economy sa cestujúci môžu tešiť na občerstvenie a odbavenie kufra s hmotnosťou do 23 kilogramov.Odlety na Maurícius sú v zimnom letovom poriadku naplánované na stredy a na Phuket vo štvrtok. Prvý odlet zo slovenskej metropoly je naplánovaný na 30. októbra 2024.

 

Zdieľať článok na Facebooku
Zdroj: TASR, ts

Hodnotenie článku:
0.0/5 (0 hlasov)


Novinky.sk

Gurman.sk

Pondelok, 27. máj. 2024. Meniny má Iveta.
Stream naživo

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa