Hviezda turistika: Rusi jazdia na koncerty do Európy, stojí ich to majland

2024-06-27 20:00:00 |   |    | 

Západné popové hviezdy Rusko prevažne bojkotujú kvôli ruskej invázii na Ukrajinu. Ruskí hudobní fanúšikovia však zrejme tak zúfalo túžia vidieť svojich obľúbených umelcov, že platia tisíce za "koncertnú dovolenku" v zahraničí, napísal denník The Daily Telegraph. 

Podľa neho napríklad cestovná kancelária Russian Express zaznamenala veľký dopyt po zájazdoch s koncertnou tematikou. Balíčky, ktoré ponúka, zahŕňajú okrem iného možnosť vidieť Eda Sheerana v chorvátskom Záhrebe alebo Jamesa Blunta v Dubaji.

Hovorca cestovnej kancelárie denníku oznámil, že od začiatku predaja týchto tematických balíčkov na jeseň minulého roka sa ich predalo 150 a stále patria medzi veľmi obľúbené. Kancelária podľa neho vyberá umelcov, ktorí oslovujú mladých ľudí aj staršie generácie.

"Imagine Dragons a Snoop Dogg sú voľba pre mladých ľudí, starší si vyberajú skôr Scorpions a Rammstein," dodal hovorca. Jeden z balíčkov - päťdňový zájazd, ktorého vrcholom je vystúpenie Eda Sheerana v srbskom Belehrade v auguste tohto roku, stojí 1123 dolárov.

Sheeran, ktorý naposledy hral v Moskve v roku 2019, verejne vyjadril svoju podporu Ukrajine a v roku 2022 vystúpil na Koncerte pre Ukrajinu, ktorého výnos bol určený napadnutej krajine.

"Západné superhviezdy už v Moskve nevystupujú," napísal na platforme X Jonny Tickle, Brit žijúci v ruskom hlavnom meste. "V dôsledku toho niektoré cestovky vytvorili zájazdové balíčky, ktoré zahŕňajú let, ubytovanie a lístky na koncert pre Rusov, ktorí chcú vidieť svojich obľúbených spevákov, ako je Taylor Swiftová, Dua Lipa a Adele," dodal.

Tickle na X tiež vložil reklamy rozhlasovej stanice Europa Plus, ktorá sídli v Moskve a organizuje súťaž nazvanú "Live Tour 2024." Ceny zahŕňajú balíčky na koncert Adele v Mníchove, Coldplay v Budapešti a Taylor Swiftovej vo Viedni.

V roku 2021 napísal basgitarista Coldplay Guy Berryman na X, že by kapela "určite" chcela vystúpiť v Rusku po tom, čo sa ho jeden fanúšik spýtal, či by chcel hrať niekde, kde ešte nebol. Po ruskej invázii na Ukrajinu vo februári 2022 však Coldplay vystúpenie v Rusku na svoje turné nezaradila.

V roku 2022 pozvala skupina Coldplay na svoje vystúpenie v Bruseli na pódium Svjatoslava Vakarčuka, speváka ukrajinskej rockovej skupiny Okean Elzy. "Sme vo vojne. Chcem, aby ste vedeli, že bojujeme nielen za Ukrajinu, ale aj za svetový mier, slobodu a demokraciu," povedal Vakarčuk na videu z koncertu zverejnenom na serveri X.

 

Zdieľať článok na Facebooku
Zdroj: ČTK / The Daily Telegraph

Hodnotenie článku:
0.0/5 (0 hlasov)


Novinky.sk

Gurman.sk

Utorok, 23. júl. 2024. Meniny má Oľga.
Stream naživo

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa