V Bangkoku horelo svetoznáme trhovisko: Pri požiari zahynuli stovky zvierat

2024-06-11 08:00:00 |   |    | 

Čatučak v thajskej metropole Bangkoku zachvátil v noci na dnešok mohutný požiar, pri ktorom zahynula asi tisícka zvierat. Informoval o tom spravodajský server BBC News. 

V časti trhoviska vyčlenenej na predaj domácich a iných zvierat uhoreli v klietkach okrem iného vtáky, psy a mačky, ale aj hady, gekóny či krysy. Požiar podľa úradov zavinil elektrický skrat. Žiadne ľudské obete zatiaľ neboli hlásené, zrejme nebol ani nikto zranený.

Čatučak patrí k najväčším trhoviskám v juhovýchodnej Ázii a ponúka všetko od potravín a nápojov cez oblečenie a knihy až po nábytok, rastliny a živočíchy. Funguje predovšetkým ako víkendové trhovisko, pričom v sobotu a v nedeľu ho údajne navštívi takmer 200-tisíc turistov.

Na predaj zvierat sú podľa BBC určené štyri z 27 sekcií trhoviska. Fungujú aj vo všedné dni a patria k jeho najkontroverznejším častiam. Kritizované sú predovšetkým zlé podmienky, v ktorých sú zvieratá držané a ktoré údajne vedú k vysokému počtu úmrtí živočíchov.

Organizácie pre ochranu prírody tiež obviňujú niektorých z predajcov, že sú zapojení do obchodovania so vzácnymi a ohrozenými druhmi.

Požiar vypukol okolo 4:10 miestneho času (23:10 SELČ), uhasiť sa ho podarilo za 30 minút. Plamene zničili väčšinu zo 118 obchodov v zasiahnutej časti trhoviska.

 

Zdieľať článok na Facebooku

Zdroj: ČTK / BBC News

Hodnotenie článku:
0.0/5 (0 hlasov)


Novinky.sk

Gurman.sk

Pondelok, 15. júl. 2024. Meniny má Henrich.
Stream naživo

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa