V obľúbenej destinácii sú problémy s pitnou vodou, vyše tisíc ľudí má črevné ťažkosti

2024-07-03 09:00:00 |   |    | 

Časť pobrežia Gardského jazera, ktoré je v lete vyhľadávanou destináciou pre turistov z Nemecka a strednej Európy, má problémy s pitnou vodou. Píše to dnes denník Corriere della Sera. Problémy sú na pobreží, ktoré spadá pod Benátsko – črevné problémy tu zasiahli cez tisíc obyvateľov a návštevníkov. Podľa analýz sa však dá v najväčšom talianskom jazere kúpať.Problémy sa týkajú mesta Torri del Benaco, v ktorého vodovode rozbory potvrdili prítomnosť norovírusu. Ten spôsobuje črevné problémy, ktoré sa podľa stanice Rai News prejavili od konca minulého týždňa u viac ako tisíc ľudí. V meste platí od konca minulého týždňa zákaz používania vody z vodovodu. Úrady nechávajú vodovod dezinfikovať.

Úrady naopak odvolali predtým vydaný zákaz kúpania v jazere. Analýzy totiž nepotvrdili kontamináciu týchto vôd, píše dnes denník Corriere della Sera. Testy boli v poriadku aj v prípade zdrojov spodných vôd. Úrady preto prešetrujú, ako sa norovírus dostal do vodovodu.

Opozícia kritizuje radnicu, že sa snažila problémy bagatelizovať z obáv pred dopadmi na cestovný ruch. Na ten je naviazaná veľká časť ekonomiky obce, ktorá leží na brehu Gardského jazera. Radnica napríklad cez víkend nezrušila niektoré verejné oslavy.

Starosta mesta Stefano Nicotra to v pondelok odôvodnil tým, že sa vírus šíri vo vode, a nie cez kontakty ľudí, ktorí spolu tancujú alebo jej. "Museli sme vyslať pozitívny signál," povedal podľa denníka Corriere della Sera starosta, podľa ktorého niektoré médiá problém zveličili.

 

Zdieľať článok na Facebooku

Zdroj: ČTK

Hodnotenie článku:
0.0/5 (0 hlasov)


Novinky.sk

Gurman.sk

Utorok, 23. júl. 2024. Meniny má Oľga.
Stream naživo

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa