Na turistov v Splite spadla sklenená stena: Desiatky zranených, 18-ročná Nora skončila v nemocnici

2024-07-03 13:00:00 |   |    | 

V chorvátskom meste Split utrpelo zranenie 24 ľudí, na ktorých sa pred nočným klubom Central zosypala sklenená vstupná stena. Informoval o tom dnes web Slobodna Dalmacija. Podľa neho sú postihnutými mladí Nemci a Švédi a ich zranenia sú prevažne ľahké. 

Na vpustenie do jedného zo splitských klubov čakalo v noci na dnešok niekoľko desiatok mladých ľudí, predovšetkým turistov. Kvôli rozbitému sklu ich 24 utrpelo tržné a rezné zranenia. Dvadsaťročný muž a šestnásťročné dievča zostávajú v nemocnici, ich stav je ale stabilizovaný, informuje Slobodna Dalmacija. Ostatní poranení boli po ošetrení prepustení domov.

 

Jednou z nich je aj 18-ročná Nora zo Štokholmu, ktorej museli ošetriť početné poranenia. "Mám na tvári pätnásť stehov, vrátane čela, brady a pery. Vyzerá to, akoby som bola na hokejovom zápase," vyjadrila sa pre švédsky Aftonbladet.

Polícia príčinu nešťastia vyšetruje. Podľa prvých odhadov sklenená stena praskla pod tlakom množstva ľudí. Split je najväčším centrom obľúbeného pobrežného regiónu Dalmácie, ktorý každoročne navštívia milióny turistov vrátane Slovákov.

 

Autor: © Zoznam/ako

Zdieľať článok na Facebooku
Zdroj: ČTK

Hodnotenie článku:
0.0/5 (0 hlasov)


Novinky.sk

Gurman.sk

Utorok, 23. júl. 2024. Meniny má Oľga.
Stream naživo

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa