Šialené ceny v dovolenkových destináciách: Nešťastnej turistke naúčtovali za večeru takmer 3-tisíc eur!

2024-07-05 05:00:00 |   |    | 

Turisti sú, zdá sa nepoučiteľní, a neustále opakujú rovnakú chybu. V návale dovolenkovej eufórie si v podnikoch objednávajú nápoje či jedlo bez toho, aby nazreli do cenníka. Tak sa niekedy stane, že za hodinku pohody na pláži zaplatia toľko, čo za celú dovolenku. 

Na sociálnych sieťach opäť pribúdajú sťažnosti nespokojných dovolenkárov, ktorým po uhradení účtu zostali len oči pre plač. Viaceré sa týkajú neslávne známej reštaurácie dk Oyster na ostrove Mykonos, o ktorej sme písali už minulý rok. Za dva nápoje, štyri krabie stehienka a šalát vtedy turisti zaplatili 800 eur.

Rovnakú cenovú politiku ale razí podnik aj tento rok, a opäť sa tak dostáva na stránky médií po celom svete. Tentoraz na dk Oyster upozornil istý cestovateľ, ktorému za dva nápoje vystavili účet na 876 dolárov. Podnik si vybral aj preto, že ponúkal bezplatné využitie plážových ležadiel v prípade, že si niečo objednajú.

Nakoniec táto ponuka však až tak výhodná nebola, za dva nápoje totiž zaplatil 102 eur. Ten najväčší šok ale prišiel až doma. „Vrátili sme sa do Štátov a na účte sme našli poplatok 876 dolárov. ZA DVA NÁPOJE!,“ uviedol nešťastný Američan s tým, že v podniku nič nepodpísali ani nedostali papierovú účtenku. „POZOR a vyhnite sa tomuto miestu!,“ upozorňuje ďalších  návštevníkov Mykonosu.

Zďaleka pritom nie je jediný. Istý Grék uviedol, že mu odmietli ukázať menu skôr, než si objednal sódu a že mu za kolu naúčtovali 35 eur. Iný návštevník hovorí o neočakávanom 20-percentnom poplatku navyše a účte 151 eur za dve mojitá a sprite a ďalší zas začiatkom júla napísal, že „personál je hrubý a jedlo vôbec nestojí za tie peniaze“. Dve porcie chleba, tanier s nátierkami a nápoj ho vyšli na 200 eur.

Podobnú skúsenosť uviedla začiatkom júna aj istá Jenny, ktorá na Mykonose dovolenkuje s rodinou. Vysvetlila, že si bola vedomá vyšších cien, keďže ponuka zahŕňa aj ležadlá. Nakoľko sa však cena piva na ostrove pohybuje okolo 6 až 12 eur, očakávala, že bude v dk Oyster pohár zlatistého moku stáť do 20 eur. „Náš účet za dve pivá a jednu Fantu ale bol 150 eur,“ uviedla turistka a dodala, že o čosi ďalej bola omnoho spokojnejšia, lebo tam boli „transparentné ceny, úžasná atmosféra a fantastické služby“.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by DK Oyster (@dkmykonos)

Najhoršiu skúsenosť má ale zrejme užívateľka Nikki R, ktorá si v podniku objednala jedlo za 386 eur. Prvý šok nastal, keď jej naúčtovali 686 eur, pretože kalamáre predávajú na kilogramy a minimálna objednávka sú vraj štyri taniere, o čom hostí vopred neinformovali. Ešte horšie prekvapenie ale nastalo pri výpise z kreditnej karty – podnik jej totiž stiahol až 2800 eur!

Pre objektívnosť treba dodať, že sa medzi hodnoteniami dk Oyster nájdu aj pozitívne slová. Škoda len, že pochádzajú od ľudí, ktorí sa o žiadne iné skúsenosti na Tripadvisore nepodelili. Zoznam negatívnych skúseností je však prakticky nekonečný...

 

 

Autor: © Zoznam/ako

Zdieľať článok na Facebooku


Hodnotenie článku:
0.0/5 (0 hlasov)


Novinky.sk

Gurman.sk

Piatok, 19. júl. 2024. Meniny má Šarlota, Dušana.
Stream naživo

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa