KÚPALISKÁ Liptovská Mara

12.07.2010 |   |    | 

SLOVENSKO/ video - Liptovská Mara je vodná nádrž v strednom Liptove pomenovaná podľa zaniknutej obce. Roku 1975 celú obec zaplavili vody vodnej nádrže.Iba gotický kostolík, presnejšie jeho ruiny, ostali nad hladinou v lokalite Havránok. Kostol, postavený na staršom základe v druhej polovici 13. storočia a prestavaný v 15. až 17. storočí pred napustením vodnej nádrže dôkladne preskúmali, jeho najhodnotnejšie architektonické a výtvarné detaily preniesli do areálu liptovského skanzenu v Pribyline. Po dokončení kópie kostola osadili do novostavby vybrané architektonické detaily spolu s výtvarnými časťami stavby.

Vodná nádrž Liptovská Mara s rozlohou 27 kilometrov štvorcových a výškou hrádze 43 metrov je často navštevovanou lokalitou Liptova. Nachádza sa na ceste od Liptovského Mikuláša do Ružomberku a označuje sa aj názvom zrkadlo Liptova či liptovské more. V lete ponúka široké možnosti pre vodné športy (člnkovanie, vodné bicyklovanie, surfy, skútre a iné), kúpanie, golf, či najnovšie extrémne športy.

Na Liptovskej Mare sú široké možnosti rybolovu, je tu možnosť absolvovať vyhliadkovú plavbu loďou s kapacitou 80 miest. Pre tých, ktorých láka windsurfing, je v lete otvorená škola windsurfingu.

Na severnom brehu Liptovského mora je najvýznamnejšie rekreačné stredisko Liptovský Trnovec, v ktorom sú výborné možnosti na kempovanie a stanovanie, ale i ubytovanie v drevených chatkách. K dispozícii je bufet, kuchynka, ubytovacie bunky, požičovňa športových potrieb, minigolf, požičovňa člnov, výcvikové stredisko potápačov a trávnatá pláž.

Kúpanie je povolené na plážovom kúpalisku. Po hladine Liptovskej Mary premávajú vyhliadkové lode, vďaka ktorým je možné obdivovať krásu nádhernej scenérie okolia Liptovskej Mary.

 

 

 

Kontakt
Autocamping Liptovský Trnovec
Tel.: 044/559 84 62, 559 84 59, 559 84 58
E-mail: atctrnovec@atctrnovec.sk

Informačné centrum Liptovský Mikuláš
Námestie mieru 1
031 01 Liptovský Mikuláš
Tel.: 044/16 186, 552 24 18
Fax: 044/551 44 48
E-mail:
info@mikulas.sk, www.mikulas.sk

Klaster Liptov – združenie cestovného ruchu
Štúrova 1989/41, 031 42 Liptovský Mikuláš, Slovensko
email:
info@klasterliptov.sk
web: www.klasterliptov.sk, www.visitliptov.sk 

 

Zdroj/autor: nizketatry, kupaliska, liptov, drom

VIDEO Liptovská MaraZdielať článok na Facebooku

Hodnotenie článku:
0.0/5 (0 hlasov)


Štvrtok, 18. august. 2022. Meniny má Elena, Helena.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa