Madagaskar

01.01.2019 |   |    | 

Doprava

Medzinárodné letisko v Antananarive má spojenie s Juhoafrickou republikou a Parížom. V krajine je ďalších 53 miestnych letísk. Je tu rozšírená železničná a cestná sieť (autobusová doprava) a taxislužba. Cesty sú len zriedkakedy dobré a hlavne v období dažďov a tesne po ňom je pred cestou do vnútrozemia potrebné overiť zjazdnosť. Aj väčšina miestnych železníc je v zlom stave.
Medzinárodné námorné prístavy (Antsiranana, Toliara, Toamasina) zabezpečujú ďalšie spojenie ostrova so svetom.

Cestná: Vzhľadom k tomu, že z približne 50 000 km ciest v krajine je spevnených menej ako 20%, a väčšina z nich má diery veľkosti slona, podmieňujú lokálne autopožičovne prenájom auta poskytnutím šoféra. Cesty sú počas obdobia dažďov nepriechodné alebo len veľmi ťažko zjazdné. Na Madagaskare sa jazdí vpravo. Pre šoférovanie je potrebný medzinárodný vodičský preukaz. Čerpacie stanice sa nachádzajú vo všetkých mestách. Niekedy však nie sú dostatočne zásobované palivom, preto nie je na škodu voziť v aute plný kanister. Alternatívou k nájmu auta s vodičom, či už na jeden alebo niekoľko dní, je taxislužba alebo taxi-brousse.

Letecká: Medzinárodné lety sú spravované letiskom v Ivate, 20 km severne od Antananariva (Tany). Letiská v Majunge (Mahajanga), Diego Suarez (Antsiranana) a Tamatave (Toamasina) odbavujú tiež lety z Réunionu, Maurícia a Komor.
Nedeľa, 5. júl. 2020. Meniny má Cyril a Metod.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa