Madagaskar

01.01.2019 |   |    | 

Musíte vidieť

Madagaskar je ostrovom s unikátnymi prírodnými krásami a endemickou flórou i faunou. Napriek tomu, že geograficky patrí k africkému kontinentu, nie je typickou africkou krajinou – jeho kultúra je zmesou kultúrneho dedičstva Ázie a francúzskej koloniálnej minulosti.

Unikátnosť prírodného bohatstva a kultúrne dedičstvo ostrova vytvárajú predpoklady pre jeho atraktívnosť ako turistickej destinácie. Madagaskar však ekonomicky patrí medzi najchudobnejšie krajiny sveta a z hľadiska infraštruktúry nie je na masy turistov ani zďaleka pripravený. Preto treba pri ceste na ostrov rátať s viacerými nedostatkami či problémami;

Dažďové pralesy, sopky, púšte, náhorné plošiny a tropické ostrovy - to všetko je Madagaskar. Mnoho živočíšnych druhov, ktoré nenájdete inde na svete.

Anatananarivo (Tana) - rušné, preľudnené, hlučné hlavné mesto. Za pozornosť stojí oblasť okol Araben ny Fahaleovantena (známa tiež ako Avenue de le Indépendance). Pôsobí ako jedno veľké trhovisko. Štvrť Haute-Ville je sídlom úradov, bánk a nočných klubov. Do kopcov tak odtiaľ vedú úzke uličky míňajúce kostoly a bývalé kráľovské budovy až k ruinám paláca kráľovnej Rova, ktorý bol zničený pri nepokojoch v roku 1995. Obrovský Zoma Market je jednou z hlavných atrakcií mesta.

Nosy Be - turistický ostrovný raj číslo jedna 700 km S od Tany. Užijete si reštaurácie, nočných podnikov, potápania. Hlavné mesto ostrovčeku Andoany ako by sa vôbec nezmenilo od príchodu Francúzov v 19. storočí. Park Réserve Naturelle Intégrale de Lokobe zahŕňa posledných 740 hektárov pôvodnej vegetácie a je domovom čiernych lemurov či chameleónov. Nádherná príroda, sopečné jazerá.

Réserve Naturelle Intégrale des Tsingy de Bemaraha - súčasť dedičstva UNESCO, najväčšia chránená oblasť na ostrove, 152 000 hektárov - obrovský les vápencových útvarov.

Parc National de Montagne de Ambre - 800 km S od Tany, najnavštevovanejšie miesto na severe ostrova leží v sopečnom masíve na rozlohe 18 200 hektárov. Jedinečná fauna (lemuri, cheleleóni, 73 druhov vtákov) a flóra. V období sucha ideálne miesto pre výlety - vodopády, skaly obrastené papradím, lesná cesta plná orchideí, paliem, lián a bromélii.

Mahajanga - druhý madagaskarský prístav, v ústi rieky Betsiboka na SZ pobreží, 400 km od Tany. Široké promenády, architektúra, bouganvilie, vo svahilšitine sa mestu hovorí Mesto kvetín. Mnoho kostolov a dvadsať mešít. Réserve Forestire de Ampijoroa - dva ohrozené druhy korytnačiek, lemuri, 101 druhov vtákov. 455 km S od Tany.

NP Isalo - 400 km JZ od Tany, pieskovcový masív rozožratý eróziou na 81 540 hektároch. Na neobyčajnú krajinu si budete musieť pripraviť pár dní. V skalách je mnoho hrobiek z dávnych dôb. Ak ich chcete prejsť pešo, budete potrebovať sprievodcu. Na severnom konci parku je jaskyňa Grotte des Portugais, krásny je predovšetkým priľahlý les s prameňmi a množstvom lemurov.
Nedeľa, 17. november. 2019. Meniny má Klaudia.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa