Dominika

01.01.2019 |   |    | 

O krajine

Dejiny: Ostrov bol objavený Kryštofom Kolumbom v roku 1493, ale odpor Karibov znemožňoval jeho kolonizáciu. Až v 18.storočí sa Dominika stala anglickou kolóniou. V roku 1871 sa stal kolóniou v rámci Federácie Záveterných ostrovov a v roku 1940 prešla pod správu Náveterných ostrovov. Názávislou sa stala až v roku 1978.

Bezpečnost. riziká: Celkovo je krajina považovaná za bezpečnú. Ako v každej turistickej destinácii aj tu prekvitá drobná kriminalita a pouličné krádeže. Pri návštevách trhov, barov, diskoték, pri večerných prechádzkach a pod. odporúčame nosiť pri sebe iba kópiu cestovného pasu a minimum potrebnej hotovosti. Originál pasu, spiatočnú letenku, šperky a peniaze radšej nechajte v hotelovom trezore.

Zdravotníctvo: Nedosahuje ani priemernú európsku úroveň. Odporúčame uzavrieť pred cestou zdravotné poistenie pre cesty do zahraničia a zobrať so sebou cestovnú lekárničku. Pri krátkych, dovolenkových cestách sa nevyžaduje osobitné očkovanie, po porade s lekárom prichádza do úvahy očkovanie proti hepatitíde typu A, tetanusu, diftérii. Osobitne upozorňujeme na potrebu dodržiavania hygieny pri konzumácii ovocia, zeleniny, mäsa, rýb a iných produktov mora. Pitná voda v sieti má dostatočnú kvalitu.

Internet (.dm): www.visit-dominica.com/, https://discoverdominica.com/en/home

Komunikácia: T-mobile (áno), Orange (áno), O2 (áno)
Utorok, 29. september. 2020. Meniny má Michal, Michaela.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa