Lesotho

01.01.2019 |   |    | 

Doprava

Cestná: Pri cestách autom je vyžadovaný medzinárodný vodičský preukaz. V Lesothe sa jazdí po ľavej strane vozovky. Cesty nie sú príliš udržiavané a niektoré miesta sú dostupné len vozidlami s náhonom na všetky 4 kolesá. Zvyčajne je lacnejšie prenajať si auto v Juhoafrickej republike a prejsť s ním do Lesotha. Na prekročenie hranice je ale potrebné povolenie od prenajímateľa, niektoré spoločnosti si za to účtujú poplatok. Lesotho má požičovne áut v Maseru a na medzinárodnom letisku Moshoeshoe I. Šoférovanie v Lesothe, s mnohými serpentínami, strmým terénom a nepriaznivým počasím môže byť náročné. Budujú sa nové cesty a tie staré sa modernizujú, mnohé sú financované čínskymi banskými spoločnosťami a projektom Highlands Water Project. Pri odlete z Lesotha sa platí letiskový poplatok.

Železničná: V Lesothe neexistuje osobná železničná doprava. Funguje autobusová doprava, ktorá spája väčšie mestá, je však veľmi pomalá a cestovný plán je nepredvídateľný. Možno využiť prepravu dohodou s miestnymi obyvateľmi, kde sa vyžaduje menší finančný príspevok. V krajine fungujú autobusy, zdieľané taxíky a minibusy. Odchody spojov sú prevažne v dopoludňajších hodinách. Najobľúbenejším spôsobom prepravy domácich je chôdza.

Letecká: Letecké spojenie existuje z alebo do Maseru, ale lacnejšie je letieť do Juhoafrickej republiky a tam si prenajať auto. Letecká spoločnosť Airlink lieta denne medzi Johannesburgom a medzinárodným letiskom Moshoeshoe I, 21 km južne od Maseru.
Pondelok, 3. august. 2020. Meniny má Jerguš.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa