Antigua a Barbuda

01.01.2019 |   |    | 

Doprava

Letecky: Medzi Antiguou a Barbudou premávajú letecké linky denne.  Medzinárodné letisko V.C. Bird je na severovýchodnom kúte ostrova Antigua.

Z letiska premávajú len taxíky, ich cena je regulovaná, napriek tomu sa odporúča dohodnúť si ju vopred. Taxikári sú kvalifikovaní aj ako sprievodcovia. Ceny výletov je možné vopred získať v hoteloch. 

Autobusy premávajú medzi mestami  St John's, Falmouth a English Harbour.

Autom: najideálnejší spôsob ako objavovať ostrovy. Ceny požičovní sú okolo 40 -50 dolárov na deň. Je potrebné mať platný vodičský preukaz, alebo medzinárodný vodičský preukaz. Tiež sa požaduje povolenie na riadenie auta v Antigue. S pomocou požičovní je možné získať  dočasný vodičský preukaz, jeho cena je 20 dolárov a je platný tri mesiace. Jazdí sa na ľavej strane cesty! Z medzinárodných spoločností sú tu zastúpené Budget a Hertz, popri nich existuje aj veľké množstvo domácich auto požičovní.

Loďou: Prístavy lodných liniek sú v St. John a Heritage Quay, súkromné lode môžu kotviť v prístave St. John na západe ostrova, v English Harbour v St. James Clube na juhu  ostrova, alebo v  Crabbs Marina na severovýchode. Je možný aj prenájom lodí alebo posádky v niektorých súkromných spoločnostiach.

Ostrov Barbuda nemá ani verejnú dopravu a nejazdia tu ani taxíky, na cestách po ostrove sa dá dohodnúť s niektorými miestnymi obyvateľmi. Autá požičiavajú len jednotlivci. Pravidelná lodná linka na ostrov nepremáva, na ostrov sa dá dostať prostredníctvom organizovaných denných zájazdov.   
Piatok, 4. december. 2020. Meniny má Barbora.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa