Belize

01.01.2019 |   |    | 

Doprava

Cestná: V krajine je nedostatok ciest, problémom je obdobie dažďov, keď bývajú zaplavené aj časti hlavných ťahov, Najdôležitejšími cestami sú Hummingbird Highway, Southern
Highway, Western Highway a Northern Highway. Autobusy sú najlacnejším a najčastejším dopravným prostriedkom v krajine. Beliye City a Belmopan sú hlavnými centrami autobusových liniek. V krajine sú tiež zastúpené medzinárodné autopožičovne. Ak chcete v Belize požičať auto, tak nečakajte, že vám požičajú najnovší ročník. V repertoári ponuky sú väčšinou staršie autá. Jazda je relatívne bezpečná. Neobjavuje sa tu veľká prevádzka a hlavné cesty sú v dobrom stave. Bohužiaľ, takmer každá cesta zo štyroch hlavných diaľnic je nespevnená, preto sa odporúča vozidlo s pohonom štyrochkolies. Najlepšie nie je jazdiť neskoro v noci, pretože tu nie je k dispozícii takmer žiadne osvetlenie a dopravné značky sú nie vždy vo vyhovujúcom stave. Samotné nájomné často zahŕňa poistenie, takže zvyčajne nemusíte kupovať poistenie samostatne. Ak máte v pláne na prenájom vozidla na návštevu Tikal v Guatemale, mali by ste si túto cestu naplánovať dopredu, pretože vám iba máloktorá spoločnosť umožní vziať auto z Belize. Poistenie z Belize nie je platné v Guatemale, preto sa poraďte so svojou poisťovňou, aby ste zaistili, či vás budú kryť aj na výlet do Guatemaly.

Letecká: Hlavným medzinárodným letiskom je Medzinárodné letisko Philipa S. W. Goldsona v Ladyville, ležiace vedľa Belize City. Lietajú sem všetky väčšie americké letecké spoločnosti. Na letiskách v Caye Caulker, Corozale, Dangriga, Placencia, Punta Gorda a San Pedro, pristávajú malé lietadlá. Letecké spojenie je aj s Guatemalou.

Lodná: najdôležitejšími prístavmi sú Belize City, Corozal, Dangriga, Big Creek, San Pedro a Punta Gorda. Pre tých, ktorí chcú získať autentické skúsenosti, odporúčame vziať si vodné taxíky. San Pedro Belize Express ponúka najčastejšie denné jazdy a odchádza z terminálu Brown Sugar Terminal v meste Belize City o 09:00, 11:00, 12:00, 13:00, 15:00, 16:00 a 17:30 do San Pedro a Caye Caulker. Ceny za cestu z Belize City do San Pedro alebo naopak sú 14 EUR za jednu cestu.
Štvrtok, 24. september. 2020. Meniny má Ľuboš, Ľubor.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa