Bolívia

01.01.2019 |   |    | 

Doprava

Letecky: všetky lety národných aerolínií Lloyd Aereo Boliviano (LAB), boli od 31. marca 2007 do odvolania prerušené. Alternatívnym dopravcom na vnútroštátnych linkách sú spoločnosti TAM (vojenské aerolínie), Aereoste, Amazonas a Aereo Sur – rátajte meškaním, odvolávaním letov.

Cestná doprava: cestná sieť  je rozsiahla, najmä preto, že cesty nie sú asfaltované. Diaľkové autobusy väčšinou odchádzajú večer a cestuje sa v noci. Ak chcete vidieť viac, lepšie je cestovať nákladným autom, čo robí väčšina miestnych – ceny sú oproti autobusom polovičné, rovnako ako komfort cestovania.

Autobusová doprava v Bolívii je príjemným a lacným spôsobom, ako uvidieť krásne scenérie pri cestovaní. Autobusy ale často cestujú len v noci. Tiež majte na pamäti, že cesty sú občas blokované kvôli protestom, často aj niekoľko dní. Ako sme už uviedli, cestovanie autobusom je zvyčajne pomerne lacné. Odhadom vás bude stáť približne 1 EUR za každú hodinu cesty, ceny sa však menia na základe ponuky a dopytu. Sedadlá v autobusoch vo všeobecnosti nemusia byť rezervované dopredu, najmä pri bežných vzdialenostiach. Zľavu až do 40% môžete získať príchodom na stanicu hodinu pred odchodom autobusov.

Pre dlhšie cesty medzi mestami, ktoré nie sú obsluhované autobusom, sú k dispozícii aj spoločné taxíky. Zdieľané taxíky však nie sú až tak pre turistov bezpečné, najmä ak ste cestovateľ - sólo žena.

Vlakom: Bolívijské železnice boli nedávno privatizované, a mnohé zo služieb pre cestujúcich boli zrušené. V krajine sú dve železničné siete, jedna na západe, druhá na východe. Všetky vlaky okrem rýchlika s názvom „ferrobus“ sú veľmi pomalé. Na niektorých trasách sú ale cesty v takomto stave, že vlak sa stáva takmer jedinou voľbou. Výlet z Orura do Uyuni je obzvlášť krásny, vlak na tejto linke ide doslova cez jazero. Vlak je tiež obzvlášť vhodný na výlety do Salar de Uyuni a Pantanal.
Sobota, 16. október. 2021. Meniny má Vladimíra.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa