Tanzánia

01.01.2019 |   |    | 

Musíte vidieť

Dar es Salaam – hlavné mesto Tanzánie, vystavené v 19. storočí sultánom zo Zanzibaru.  Dnes je metropolou s 1.5 miliónom obyvateľov. Oproti iným mestám tu nenájdete slumy.

plošina Makonde – málo známa juhovýchodná časť Tanzánie,  domov originálnych drevených sôch makondé, kopírovaných po celej Afrike.  

Zanzibar – súostrovie po storočia lákajúce cestovateľov, obchodníkov, otrokárov a kolonistov. Dnes je vyhľadávané pre prekrásne pláže a zálivy.

Jozani Forest – kúsok pravého dažďového pralesa vo vnútrozemí ostrova Zanzibar. Domov extrémne vzácnych druhov opíc, antilop a vtákov.

Národný park Mt. Kilimanjaro – jedno z najkrajších miest Afriky,  na najvyššom vrchu kontinentu sa sneh udržuje celý rok.  Výstup nie je extrémne náročný, stačí odvaha, teplé oblečenie a dobrý sprievodca. Z vrcholu uvidíte aspoň polovicu Afriky.

Ngorongoro – zvyšky vrcholu pravekej sopky. Zachoval sa tu mikrokozmos jazier, pralesov a plání kde žijú stovky druhov živočíchov. Výhľad zo zahmlených vrchov je rovnako pozoruhodný ako život na dne kráteru.   

Selous Game Reserve – jeden z najväčších národných parkov sveta,  55 000 km2 divokého buša, s jazerami plnými krokodílov a zelenými močarinami.  Prístupná je len severná časť, kde sa dajú vidieť hrochy, slony, zebry, levy a vzácny africký divý pes.

Serengeti National Park – vlniaca sa zlatá tráva, stromy akácie, vzdialené modré vrchy. Čriedy divokých zvierat majestátne bežiacich po obrovských pláňach. Vysoké žirafy, levy, leopardy. Ako to opísať? Asi slovami Alana Mooreheada: “Kto mohol ísť do Serengeti a nešiel, musí byť blázon.“

Zanzibar - exotický ostrov v Indickom oceáne, známy najmä klinčekmi a iným korením, ale aj obchodom s otrokmi a slonovinou, pripomína legendárne časy moreplavcov a nadvládu Arabov nad vtedajším svetom. Aj keď je Zanzibar od roku 1964 súčasťou Tanzánie, stále si uchováva jedinečnú orientálnu arabskú atmosféru. Na Zanzibar sa dá dostať loďou z najväčšieho mesta Tanzánie Dar es Salaam.
Pondelok, 3. august. 2020. Meniny má Jerguš.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa