Fidži

01.01.2019 |   |    | 

Doprava

Letecky: Fidži je leteckým centrom regiónu, lietajú sem veľké aerolínie, väčšinou tu majú zastávku lety na Nový Zéland, do Austrálie a Severnej Ameriky. Letisko, kam prilieta najväčší počet letov leží pri meste Nadi. Druhým medzinárodné letisko (Nausori)  je od hlavného mesta Suva vzdialené 23 km. Pri odletoch platí poplatok 11.5 USD.

Na všetky ostrovné skupiny štátu lietajú spoločnosti Fiji Air a Sun Air. Na niektoré z nich  lietajú spoločnosti Island Hoppers, Turtle Airways a Pacific Island Seaplanes.

Cestná doprava:  Fidži ponúka rôzne možnosti verejnej dopravy, vrátane autobusov a súkromných taxíkov. Ceny sú pomerne nízke. Autobusy premávajúce po hlavnej ceste vo Viti Levu jazdia každú polhodinu. V prípade cesty taxíkom požiadajte vodiča o zapnutie taxametra - jazda bude oveľa lacnejšia ako pri vopred dohodnutej cene.

Loďou: Do Fidži môžete priplávať loďou napríklad z Austrálie. Pozor ale, jachty sa nesmú zastaviť na žiadnom ostrove, kým nebudú mať povolenie od colných úradníkov a zdravotníctva. Na Fidži je päť oficiálnych prístavov: Savusavu na Vanua Levu, Levuka na Ovalau, Suva a Lautoka na Viti Levu a Oinafa na Rotuma.

Bicyklom: Bicykle sú na Fidži stále obľúbenejším spôsobom dopravy. Krajina je dokonca v mnohých ohľadoch ideálnym miestom pre náročnú cykloturistiku. Jazda na bicykli je skvelý spôsob, ako vidieť Fidži, ale uistite sa, že budete mať všetky svoje vlastné náhradné diely, pretože obchody s bicyklovými pomôckami sú na Fidži naozaj iba v minimálnom počte. Jednou z vhodných trás je jazda po hlavnej ceste okolo najväčšieho ostrova Viti Levu. Vhodný je na ňu cestný, turistický ale aj hybridný bicykel. Bicykel si môžete aj požičať, cena na celý deň je 25 USD.
Pondelok, 18. november. 2019. Meniny má Eugen.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa