Eritrea

01.01.2019 |   |    | 

Doprava

Využívanie hlavných ciest, s výnimkou pohraničných oblastí, je v zásade bezproblémové. V mnohých oblastiach krajiny sú však časti cestnej siete v nevyhovujúcom stave a najmä v období dažďov ťažko priechodné, resp. nepriechodné. Cestovanie po hlavných komunikáciách, najmä mimo pohraničných oblastí s Etiópiou je za denného svetla vo všeobecnosti bezpečné. Neodporúča sa cestovať do vidieckych oblastí po zotmení.

Cestovanie súkromným vozidlom je pre zahraničných návštevníkov jediným oficiálne povoleným spôsobom prepravy v Eritrei, a zároveň je určite aj najväčším cestovným výdavkom. Hlavne v prípade ciest mimo hlavného mesta Asmara.

V krajine je teoreticky možné prenajať si auto, ale pre šoférovanie je potrebný eritrejský vodičský preukaz a proces jeho vyhotovenia trvá oveľa dlhšie, ako proces pre štandardné turistické vízum.
K dispozícii je rozsiahla autobusová sieť, ale spoje do odľahlých oblastí premávajú len sporadicky a komfort je nízky. Verejné autobusy sú vo všeobecnosti rýchlejšie, lacnejšie a pohodlnejšie ako súkromné autobusy. Až do polovice roku 2017 nemohli zahraniční turisti používať verejnú dopravu, ale v súčasnosti sa veci menia a je možné získať povolenie na cestovanie autobusmi do Kerenu a Massawy.

Letecky: V súčasnosti neexistuje žiadna fungujúca národná letecká spoločnosť. Ale aj keď fungovala, nikdy sa jej nepodarilo dostať sa z čiernej listiny Európskej komisie. Je lepšie lietať s medzinárodnými spoločnosťami. Jediné letisko, ktoré v súčasnosti prijíma medzinárodné lety, je letisko v Asmare.
Štvrtok, 24. september. 2020. Meniny má Ľuboš, Ľubor.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa