Mikronézia

01.01.2019 |   |    | 

Doprava

Letecky: United Airlines prevádzkuje tri krát týždenne let nazýzaný "Island hopper", ktorý má trasu po ostrovoch Honolulu - Majuro - Kwajalein - Kosrae - Pohnpei - Chuuk - Guam a späť. Celý let trvá štrnásť a pol hodiny, začína v skorých ranných hodinách a končí vo večerných hodinách, pričom na každom ostrove je zastávka ribližne hodinu. Prevádzkované sú tiež nonstop lety z rôznych ostrovov na  Honolulu a Guam. Honolulu je najpriamejšou bránou na ostrovy zo Severnej Ameriky. Guam je najpriamejšou bránou z väčšiny miest v Ázii a Austrálii, hoci možné je lietať aj na ostrovy z Manily cez Palau.

Cestná doprava: Hlavné ostrovy majú pomerne dobrú cestnú sieť. Cesty sú väčšinou nespevnené, najkvalitnejšie bývajú k pristávacím plochám. Na ostrove Yap existuje niečo podobné ako verejná doprava. Autobus vezú návštevníkov z mesta Colonia ku vzdialenejším dedinám dvakrát denne. Na ostrove Chuuk jazdia taxíky pre viac osôb, na ostrove Pohnpei minivany. Na ostrove Yap existujú súkromné taxíky. Autopožičovne sú na všetkých väčších ostrovoch.

Loďou: Najlacnejšia forma cestovania medzi ostrovmi. V štáte Chuuk premávajú medzi ostrovmi verejné lode, okolo celého štátu premávajú súkromné člny. Nákladné lode premávajú takmer na každý ostrov, vezú aj pasažierov.
Nedeľa, 19. január. 2020. Meniny má Drahomíra, Sára.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa