Pakistan

01.01.2019 |   |    | 

Doprava

Autobusová: Na veľkú časť ciest medzi mestami v Pakistane sa používajú autobusy. Cestovanie autobusom je totižto často najlacnejšou a najvhodnejšou alternatívou. Spoločnosť Daewoo prevádzkuje pravidelnú autobusovú dopravu medzi niekoľkými veľkými mestami s klimatizovanými autobusmi a sedadlami, ktoré sa dajú rezervovať jeden deň dopredu. Autobusy odchádzajú takmer nepretržite z hlavných autobusových staníc, ktoré sú vo všetkých veľkých mestách a mnohých menších, takže rezervácia dopredu nie je možná a ani potrebná. Pri cestovaní medzi veľkými mestami uprednostnite menšie autobusy pred väčšími, pretože väčšie majú tendenciu vyzdvihovať cestujúcich aj pozdĺž cesty a preto sú pomalšie.

Letecká: Karachi, Láhaur a Islamabad sú hlavnými leteckými bránami do Pakistanu. Osem ďalších medzinárodných letísk je v Kvéte, Gawadare, Peshawar, Sialkot, Multan, Rahim Yar Khan, Faisalabad a Dera Ghazi Khan. Karachi, Lahore a Islamabad, ktoré slúžia mnohým medzinárodným lietadlám a sú priamo spojené s rôznymi mestami z Európy, Severnej Ameriky, Stredného východu a juhovýchodnej Ázie. Pakistanským národným dopravcom je Pakistan International Airlines, ktorý poskytuje dobrú konektivitu v rámci krajiny, ako aj hlavných uzloch po celom svete. Spoločnosť ponúka aj mnohé domáce lety a je jedinou leteckou spoločnosťou, ktorá obsluhuje tri letiská na severe, v záujme turistov a horolezcov - Chitral, Gilgit a Skardu. Ďalšími domácimi dopravcami sú Shaheen Air International a Airblue.

Vlaková: k dispozícii sú služby osobnej železničnej dopravy. Stanice nemajú tendenciu mať svoje cestovné poriadky v angličtine, ale predajcovia vám zvyčajne ochotne všetko vysvetlia. Existuje niekoľko rôznych tried cestovného, v závislosti od vybavenia. Klimatizovaná nočná trieda je najdrahšia trieda, kde je cestovné takmer na rovnakej úrovni, ako letenky. Posteľná bielizeň je zahrnutá v cene cestovného a tento klimatizovaný vozeň je využívaný len na obľúbených trasách medzi Karachi a Lahore. Lôžka na spanie sú mimoriadne široké a priestranné a vozne sú pokryté kobercami.
Pondelok, 26. október. 2020. Meniny má Demeter.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa