Senegal

01.01.2019 |   |    | 

Doprava

Väčšina autopožičovní má svoju kanceláriu na medzinárodnom letisku v Dakare. Jazda na lokálnych cestách je adrenalínový zážitok, na cestách nie je veľa dopravných značiek, motoristi jazdia bezohľadne a komunikácie sú často deravé. Na vidieku treba jazdiť opatrne, po ceste sa zvyknú pohybovať kozy, kravy, chodci, cyklisti aj pomalé vozidlá. Odporúča sa nešoférovať v noci, situácia je rovnaká ako cez deň, ale na cestách sa objavujú aj neosvetlené vozidlá. Autopožičovne ponúkajú aj možnosť prenájmu auta so šoférom.

Najrýchlejším (aj keď stále nepohodlným) dopravným prostriedkom v krajine sú miestne sept-place taxíky, sedemmiestne Peugeoty, ktoré premávajú aj po neupravených trasách. Mierne lacnejšie, ale nespoľahlivé sú minibusy, do ktorých sa zmestí okolo 40 cestujúcich. Vozidlá odchádzajú z Gare routière (autobusová stanica) keď sa naplnia, obvykle skoro ráno. Dakarská autobusová stanica má názov Gare Routière Baux Maraîchers.

Pravidelné trajekty premávajú medzi Dakarom a Ziguinchorom, a medzi Dakarom a Île de Gorée. Ďalšie ostrovy patriace Senegalu sa dajú navštíviť na rybárskych lodiach.

Letecky: Dakar je jedným z afrických dopravných uzlov a prepája štáty Afriky s Európou a Amerikou. Po dobudovaní nového Dakarského medzinárodného letiska Blaise Diagne International Airpor,t sa plánuje súčasné letisko Léopold Sédar Senghor zatvoriť. Národným dopravcom je Groupe Transair, ktorý prevádzkuje vnútroštátne lety v rámci Senegalu, medzi Dakarom, Ziguinchorom a Cap Skirring.  
Štvrtok, 24. september. 2020. Meniny má Ľuboš, Ľubor.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa