Severná Kórea

01.01.2019 |   |    | 

Doprava

Letecky: Let z Pekingu do Pchjongjangu trvá asi dve hodiny. Čínske a severokórejské aerolínie sem lietajú trikrát do týždňa. Do krajiny tiež lieta ruský Aeroflot. Doporučuje s letenky objednávať s dostatočnom časovom predstihu. Medzinárodné letisko Sunan je vzdialené od Pchjongjangu asi 30 km. Vnútroštátne lety sú nepravidelné, navyše sú pre cudzincov neprístupné. Jediná letecká spoločnosť Severnej Kórey, Air Koryo, prevádzkuje pravidelné lety z Pekingu, ktoré odlietajú v utorok a sobotu o 11:30 a vracajú sa z Pchjongjangu o 9:00 v rovnakých dňoch. Air Koryo tiež letí do a zo Šen-jangu každú stredu a sobotu a do Vladivostoku každý utorok ráno. Poskytujú tiež služby do Kuala Lumpur a Kuvaju. 

Cestná doprava: Medzi najväčšími mestami premáva niekoľko autobusových liniek. Miestni potrebujú na cestovanie po vlastnej krajine povolenie. Cudzinci väčšinou po krajine cestujú autom s vodičom a so sprievodcom. Autobus je dostupný z Dandongu v Číne, cez rieku Yalu do Sinuiju. Je prevádzkovaný "Dandong China Travel Company", ale dostupný je len pre čínskych občanov. 

Lodná: Medzi Wonsan a Niigata v Japonsku premáva nákladná osobná loď, ktorá však nemá žiaden rozvrh. Služba lodnej dopravy je navyše k dispozícii len na použitie niektorými japonskými a severokórejskými štátnymi príslušníkmi. Japonsko zakázalo vstup do japonských prístavov všetkým severokórejským lodiam a zakázalo vstup Severokórejčanov do krajiny. Dávajte pozor, aby ste sa loďou nedostali príliš blízko k severokórejským hraniciam.

Vlakom: Vlak z Pekingu je alternatívou ku leteckému spojeniu. Severnú Kóreu je možné opustiť vlakom aj cez Rusko, a potom prestúpiť na sibírsku magistrálu do Moskvy. Do turistických centier ako napríklad Kaesong vlaky premávajú.
Štvrtok, 24. september. 2020. Meniny má Ľuboš, Ľubor.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa