Uganda

01.01.2019 |   |    | 

Doprava

Cestná: Cestná sieť je charakteristická nízkou kvalitou, ugandský autopark je vo všeobecnosti zastaralý a slabo udržiavaný. Častá nehodovosť. Jazdí sa na ľavej strane a cudzinci potrebujú medzinárodný vodičský preukaz. Na cestách neexistujú dopravné značky a benzín je drahý.

Autobusy premávajú do Kampaly z Nairobi denne. Cesta trvá okolo 13 hodín. Denne tiež premávajú autobusy medzi väčšími mestami krajiny. Je možné tiež využiť minibusy ugandskej pošty. Po Kampale jazdia bicyklové taxíky ( nazývané boda-boda, predtým ich používali ich prevážanie ľudí cez hranice „border to border“). Miestni obyvatelia cestujú minibusmi. Ceny sú fixné a minibus odíde až po zaplnení pasažiermi.

Letecky: Medzinárodné letisko je pri Entebbe, vzdialené 35 km od Kampaly. Najviac návšteníkov prichádza do Ugandy cez hlavné nesto Kene Nairobi. Odtiaľ cestujú do Ugandy autobusmi. Pravidelne sem lietajú linky zo susedných krajín Kene, Rwandy a Tanzánie. V rámci krajiny lieta niekoľko menších spoločností na pravidelných ako aj charterových linkách.
Pondelok, 3. august. 2020. Meniny má Jerguš.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa