Uzbekistan

01.01.2019 |   |    | 

Doprava

Cestná: najlepšou možnosťou a skvelým zážitkom, je cesta zdieľaným taxíkom. Nenechajte sa odradiť - sú dosť bezpečné. Taxikár má väčšinou cieľové mesto napísané vpredu na palubnej doske a výšku cestovného je možné dohodnúť vopred. Vozidlo ale odchádza len vtedy, keď je plné, alebo keď sa vodič nudí. Samotné cesty sú väčšinou veľmi zlej kvality. Cesta z Urgenchu ​​do Buchary trvá 6-8 hodín.

Autobusová: Ak v Uzbekistane cestujete autobusom na akúkoľvek vzdialenosť, vezmite so sebou toaletný papier a dajte si pozor na to, čo jete na zastávkach po ceste. Medzimestské autobusy sú nepohodlné.

Vlaková: Najpohodlnejším spôsobom cestovania medzi hlavnými turistickými mestami v Uzbekistane je vlak. Hlavná trasa Tashkent - Samarkand - Bukhara premáva raz denne, v každom smere, dvoma expresnými vlakmi s názvom "Afrosiob" a "Sharq". Nočný vlak z Taškentu do Bukhary ponúka možnosť cestovať v noci, pričom pohodlný spací voz umožňuje dobrý spánok. Časový harmonogram je k dispozícii aj online.

Letecká: Hlavným letiskom Uzbekistanu je medzinárodné letisko Taškent "Yuzhniy" (TAS IATA). Samotné letisko je moderné a je z neho prevádzkovaných viacero medzinárodných dopravcov. Hoci je letisková infraštruktúra dobrá, personál nie je. Očakávajte zbytočnú byrokraciu a neochotný postoj väčšiny z nich.

Mestská hromadná doprava: Počas dňa je dobrou voľbou metro a po polnoci sa odporúča využiť služby taxíka.
Pondelok, 26. október. 2020. Meniny má Demeter.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa