Kapverdy

01.01.2019 |   |    | 

Doprava

V krajine fungujú štyri medzinárodné letiská  - v meste Praia, na ostrove Sal, na ostrove Boa Vista a na ostrove São Vicente. Spojenie s ostatnými ostrovmi, s výnimkou Brava a Santo Antão, je možný prostredníctvom vnútroštátneho leteckého spojenia. Ostrovy Brava a Santo Antão sú prístupné iba po mori trajektom.

Cestná sieť je relatívne slabšia. Na ostrovoch Santiago, São Vicente, Sal a Santo Antão je kvalita niektorých ciest lepšia. Pri jazde dávajte pozor, vodiči nie sú disciplinovaní. Služby medzimestských autobusov môžu byť nebezpečné kvôli neprimeranej jazde. Taxislužby z hotelov sú všeobecne spoľahlivé. Požičovne áut sú dostupné na ostrovoch Santiago, Sal, Boa Vista a São Vicente. Ak si požičiate auto alebo iný prostriedok dopravy, uistite sa, že je v dobrom technickom stave a že je plne poistené. 

Morské podmienky pri Kapverdských ostrovoch sú niekedy nebezpečné. Pred cestou po mori sa obráťte na miestnych. Odporúčame opatrnosť pri vodných športoch, plávaní, rybolove a pod. Príliv a prúdy okolo ostrovov sú veľmi silné. Rešpektujte varovné vlajky a riaďte sa inštrukciami miestnych.
Sobota, 7. december. 2019. Meniny má Ambróz.

TOP VIDEO


TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa